תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    חדשות   חדשות המכון
חדשות
חדשות המכון
כתבו עלינו
מאמרים
ווידאו
מצגות
ניוזלטר
חדשות המכון
השנתון הסטטיסטי ה-30 לירושלים, שנת 2016.

השנתון סטטיסטי לירושלים, التقرير الإحصائي السنوي لاورشليم القدس 

ד"ר מאיה חושן

תחילתו של השנתון הסטטיסטי לירושלים ברעיון שהגה בסוף שנות ה – 70 גזבר העירייה דאז מר עוזי וכסלר. המחשבה הייתה שגוף חיצוני לעירייה יקים מסד נתונים על ירושלים. תשתית הנתונים יועדה להתפתח למסד נתונים  דינאמי שישרת בעיקר את העירייה ועובדיה. אחרי התלבטות באשר לנושאים, לפורמט ולאופן ההפקה, יצא לאור בשנת 1981 שנתון סטטיסטי במהדורה ניסיונית הנקרא ירושלים-נתונים סטטיסטיים. הפרסום זכה לתגובות חיוביות שתרמו להחלטה של עיריית ירושלים לפרסם את  השנתון באופן מלא ומאז הוא יוצא לאור מדי שנה. השנים חלפו, מספרים נוספו ובימים אלו אנחנו מסיימים את הכנת השנתון הסטטיסטי ה – 30 לירושלים. השנתון יוצא לאור במכון ירושלים לחקר ישראל ובשיתוף עם עיריית ירושלים מאז 1982. 
נתוני השנתון משמשים עוגן עובדתי למחקרי ירושלים הנערכים במכון ומחוצה לו. הוא מזין את הדיון הציבורי בנתונים מגוונים, אמינים ומעודכנים, ומסייע לנתח את תמונת המצב העכשווית ואת מגמות השינוי המתרחשות בירושלים. 29 השנתונים הראשונים היו דו לשוניים: אנגלית ועברית. השנתון ה – 30 לראשונה יופיע סוף סוף גם בערבית. מהשנה יצא כל שנתון בשני כרכים האחד בעברית ובאנגלית והשני בערבית ובעברית. 
את השנתון הסטטיסטי השופע מספרים מלווה זו השנה העשרים פרסום המציג במילים את תמונת המצב ומגמות השינוי בירושלים ושמו בירושלים: "על נתוניך ירושלים-מצב קיים ומגמות שינוי". הפרסום מופיע בעברית ובאנגלית והשנה כולנו תקווה שהוא יצא לאור גם בערבית.

הקודם הבא
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS