תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    חדשות   חדשות המכון
חדשות
חדשות המכון
כתבו עלינו
מאמרים
ווידאו
מצגות
ניוזלטר
חדשות המכון
חילופי מנכ"לים במכון ירושלים למחקרי מדיניות
מר ליאור שילת מחליף בימים אלו את מר מאיר קראוס שעמד בראש המכון במהלך שבע השנים האחרונות. 

מכון ירושלים למחקרי מדיניות (לשעבר: מכון ירושלים לחקר ישראל)  הוקם ב-1978 ע"י ראש העיר דאז טדי קולק, בשיתוף האוניברסיטה העברית וקרן ירושלים. מטרת המכון היא לבחון את התהליכים המתרחשים בכל היבטי החיים בעיר, הן אלה הנוגעים לאתגרים הפיזיים-אורבניים שלה, הן אלה הנוגעים לסוגיות החברתיות-כלכליות שלה ואף אלה העוסקים בסוגיות הגיאופוליטיות הנובעות ממעמדה המיוחד של העיר. המכון הוא מכון עצמאי ובלתי תלוי המשרת באמצעות ניתוחיו והמלצותיו את מעצבי המדיניות ומקבלי ההחלטות ברמה העירונית וברמה הלאומית.  במשך כ-30 שנים נהלה את המכון גב' אורה אחימאיר. שילת, שנכנס לתפקידו בימים אלו, הוא המנכ"ל השלישי של המכון. 

באירוע הפרידה של קראוס מצוות המכון אמר יו"ר הועד המנהל מר דני הלפרין: " בתקופתו של מאיר קראוס המכון הרחיב והעמיק את פעילותו בתחום מחקרי המדיניות בירושלים בכל היבטי החיים שבה, בסוגיות הנוגעות לצמיחתה של העיר כמו גם באתגרים המורכבים והרגישים העומדים לפיתחה, הן במערבה של העיר והן במזרחה. תחת ניהולו של קראוס פרץ המכון דרך לתחומי פעילות חדשים ובהם: הקמת המרכז לחקר החברה החרדית, חידוש המרכז לחקר הקיימות  וקליטת מרכז מילקן לחדשנות פיננסית.״ 

ליאור שילת , שנבחר ע"י ועדת איתור שכללה את חברי הועד המנהל של המכון, יוכל, כך אמר הלפרין, "להעמיק את השפעת המכון בקרב מקבלי החלטות באשר לירושלים עקב נסיונו הרב במוקדי השפעה בממשלת ישראל".

לשילת מעל 15 שנות ניסיון בתחום הציבורי, המדיני  והעסקי. הוא החל את דרכו המקצועית כעוזרו של ראש הממשלה אריאל שרון ז"ל וממנו המשיך, בין השאר, לתפקיד ראש אגף תיאום, מעקב וב קרה במשרד רה״מ (היום: אגף פנים, תכנון ופיתוח), בו ניהל שורה של פרוייקטים ממשלתיים גדולים בכללם תכנית הצמיחה הראשונה לירושלים והתכנית לפיתוח אגן העיר העתיקה. לאחר שסיים את תפקידו במשרד רה״מ מילא שילת שורה של תפקידים עסקיים וציבוריים בישראל, ארצות הברית ואיטליה.  
מאיר קראוס מתפנה לעסוק במחקר ובכתיבה. 

הקודם הבא
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS