תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    חדשות   חדשות המכון
חדשות
חדשות המכון
כתבו עלינו
מאמרים
ווידאו
מצגות
ניוזלטר
חדשות המכון
זכיה בהפעלת תכנית חדשה של האיחוד האירופאי: R2π

R2π – Transition from Linear to Circular Economy

R2π הוא פרויקט תלת שנתי הפועל תחת תכנית הסביבה של האיחוד האירופאי (H2020) אשר החל בנובמבר 2016 ועתיד להסתיים באוקטובר 2019.  

מטרת הפרויקט היא בחינת הקשת הרחבה של מודלים עסקיים המעוצבים על פי עקרונות הכלכלה המעגלית (circular economy) במדינות שונות ברחבי אירופה וישראל ופיתוח מודלים מסוג זה בסקטורים נוספים, תוך כדי עיצוב חבילות מדיניות לעידוד מעבר מכלכלת ייצור ליניארית לייצור בכלכלה מעגלית. בפרט, הפרויקט מבקש לבחון את הדרכים בהן החברות השונות וקובעי המדיניות יוכלו לאמץ מודלים של כלכלה מעגלית מתוך תמריץ כלכלי, ובכך מוסיף פן חשוב וייחודי על היעדים הסביבתיים הקלאסיים. בחינה זו כוללת מיפוי כשלי השוק והחסמים השונים אשר מקשים כרגע על הטמעתה של הכלכלה המעגלית בענפי הייצור השונים כיום, וניסיון למצוא להם מענה. זאת, בין השאר, על ידי מספר רב של מקרי בוחן בענפי תעשייה שונים במדינות שונות. 
 
בפרויקט לוקחים חלק 15 שותפים אקדמאיים, עסקיים וקובעי מדיניות מ- 9 מדינות שונות (אנגליה, גרמניה, הולנד, צרפת, ספרד, מלטה, פולין, בלגיה וישראל) במימון כולל של 3 מיליון אירו. מכון ירושלים למחקרי מדיניות, אוניברסיטת בן גוריון ומכללת ספיר הם השותפים הישראלים בפרויקט.
המכון יזם את הפרויקט, ובפרויקט עצמו משמש כאחראי על הניהול השוטף של המחקר, היבטים הנוגעים לעיצוב מדיניות וביצוע מחקר ממוקד בתחום של בנייה והריסה. צוות המכון כולל את מנהלת הפרויקט והמחקר ימית נפתלי ואת עוזרת המחקר שחר בר.הקודם הבא
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS