תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    חדשות   חדשות המכון
חדשות
חדשות המכון
כתבו עלינו
מאמרים
ווידאו
מצגות
ניוזלטר
חדשות המכון
נפתחה ההרשמה למחזור חדש של עמיתי מילקן
תכנית עמיתי מילקן היא התכנית המובילה בישראל בתחום הפיננסים והכלכלה. מטרתה להכשיר הון אנושי של עובדים מיומנים שישתלבו בסקטור הציבורי. התוכנית נמשכת כ-10 חודשים, במהלכם העמיתים מותאמים לעבודה במשרדי ממשלה שונים, ומשובצים כל אחד בתפקיד ייעודי במשך 4 ימים בשבוע. ביום החמישי בשבוע כותבים העמיתים מחקר יישומי. היכנסו לפירוט המלא באתר מרכז מילקן לחדשנות
להרחבה
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת — נתונים ותרחישים על ההשפעות הצפויות מחיבור מטרופולין ירושלים לתל אביב באמצעות קו הרכבת החדש. הרכבת מתחנת יצחק נבון לכיוון תל אביב החלה את נסיעותיה זה מכבר. כיום (דצמבר 2018) נוסעות 27 רכבות ביום מירושלים לתחנת נמל התעופה בן גוריון, ומספר זהה של רכבות בכיוון ההפוך. האם הרכבת מבשרת מהפך בירושלים?
להרחבה
לרכישה: "תושבים, לא אזרחים"
הספר, מאת ד"ר אמנון רמון (ובהשתתפות פרופ' יעל רונן) הוא פרי מחקר ראשוני ומפורט המתמקד במעמדם החברתי והמשפטי של ערביי מזרח-ירושלים, ובגלגוליו ב-50 השנים האחרונות. הספר מציע חומר למחשבה ומעלה שאלה בנוגע החלטה שמשפיעה עד היום על רוב תחומי החיים במזרח ירושלים: מדוע ערביי מזרח-ירושלים הפכו לתושבי-קבע ולא לאזרחים?
להרחבה
מאחורי הקלעים של הבחירות בירושלים: ניתוחים, תחזיות ותגובות
מפת הנקודות שמספרת את סיפור הבחירות | האם החילונים הפתיעו ונהרו לקלפיות | הפיינל פור של הבחירות בירושלים>>> עשרות דיונים מרתקים וניתוחים המציגים כיצד הירושלמים הצביעו בסיבוב הראשון בבחירות. באילו שכונות הצביעו ללאון ובאילו לברקוביץ'? היכן היתה הצבעה מעורבת? היכנסו להסברים והניתוחים בבלוג של המכון
להרחבה
בצער רב אנו מודיעים על פטירתו של פרופ' עמירם גונן
בצער רב ובכאב גדול אנחנו מודיעים על מותו של עמירם גונן ז"ל, ראש המכון בשנים 1986-89 ומהוותיקים והמסורים בחוקריו, אשר כיהן עד לאחרונה כראש המרכז לחקר החברה החרדית. בן 83 היה במותו. הלוויתו של עמירם תיערך היום (שלישי, 2.10.18) בשעה 17:00 בבית העלמין בכרכור. תנחומינו שלוחים למשפחת גונן, אשתו, הילדים והנכדות והנכדים.
להרחבה
הישיבות התיכוניות החרדיות
מחקר זה עוקב אחר התפתחות מוסדות החינוך הידועים בד״כ בשם ׳ישיבות תיכוניות חרדיות׳. ישיבות אלו משלבות לימודי־קודש עם לימודים כלליים ופועלות במקביל למסלול הישיבות הקטנות הרווח בציבור החרדי ומועדף על ההנהגה החרדית.
המחסור במסלול אלטרנטיבי נרחב דיו שישלב לימודי־קודש עם לימודים כלליים, עשוי להסביר את הקשיים הרבים הניצבים בפני צעירים חרדים הפונים בשנים האחרונות לרכוש השכלה גבוהה והכשרה קצועית איכותית. הרחבת המסלול של ישיבות תיכוניות חרדיות עשויה לסייע במידה ניכרת להצלחתם של חרדים כאלה, המבקשים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה ולהצטרף לשוק העבודה.

להרחבה
השנתון הסטטיסטי מהדורת 2018
השנתון הסטטיסטי לירושלים, בעריכת ד"ר מאיה חושן, מציג תמונה רחבה של ירושלים, כפי שהיא משתקפת בנתונים הסטטיסטיים, בגרפים ובמפות. השנתון הוא אוסף של נתוני האוכלוסייה, ההגירה, הבנייה, התעסוקה, התיירות ועוד, והוא מציג את הנתונים בחתכים ובהשוואות שונות, כגון השוואה לערים הגדולות, בין קבוצות אוכלוסייה ודת, ובין אזורים בתוך ירושלים.
להרחבה
מבעד לתקרת זכוכית- פלסטינים וישראלים בשוק התעסוקה בירושלים
מחקר זה מנתח את דפוסי האינטראקציה בין עובדים פלסטינים וישראלים המועסקים במקומות עבודה משותפים במערב ירושלים. מנתוני המחקר עולה כי העובדים הערבים נתקלים בתקרת זכוכית קשיחה בנושאים כגון השכלה, קשיי שפה ואפליה, המקבעת את מעמדם הנחות בשוק התעסוקה
להרחבה
העברת השגרירות האמריקאית לירושלים: האם המהלך מסכל את תהליך השלום או דווקא מסייע לו?
צפו בחוקר המכון פרופ׳ יצחק רייטר מגולל את סיפורה של השגרירות האמריקאית מאז 1947 ומנתח את ההשלכות האפשריות למהלך על עתיד האזור, בסרטון מיוחד שצילמנו לרגל המאורע ההיסטורי.
להרחבה
על נתונייך - חוברת הנתונים שכדאי לכל ירושלמי לקרוא
חוברת "על נתונייך", נכתבה בהובלת החוקרות מיכל קורח וד״ר מאיה חושן, ומציגה תמונה עדכנית של ירושלים במגוון רחב של נושאים: דמוגרפיה, תעסוקה, כלכלה, חינוך, דיור, תיירות ועוד, ומאפשרת לכל אדם לרכוש בקלות ידע מקצועי על העיר. החוברת כוללת את עיקרי הממצאים מהשנתון הסטטיסטי לירושלים
להרחבה
 הבא 1 2 3 4 5 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS