תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    חדשות   ניוזלטר - יוני 2011
חדשות
חדשות המכון
כתבו עלינו
מאמרים
ווידאו
מצגות
ניוזלטר
ניוזלטר - יוני 2015
ניוזלטר- ספטמבר 2014
ניוזלטר - יולי 2014
ניוזלטר - מרץ 2014
ניוזלטר - ספטמבר 2013
ניוזלטר - שנתון סטטיסטי לירושלים
ניוזלטר - מאי 2013
ניוזלטר- זוכרים את ברסי
ניוזלטר - דצמבר 2012
ניוזלטר - ספטמבר 2012
ניוזלטר - יולי 2012
ניוזלטר - יוני 2012
ניוזלטר - אפריל 2012
ניוזלטר - פברואר 2012
ניוזלטר - דצמבר 2011
ניוזלטר - ספטמבר 2011
ניוזלטר - יולי 2011
ניוזלטר - יוני 2011
ניוזלטר - מרץ 2011
ניוזלטר - ינואר 2011
ניוזלטר - נובמבר 2010
ניוזלטר - אוקטובר 2010
ניוזלטר - יוני 2011
ירושלים: כיצד הסטטיסטיקה משקפת את המציאות? ראיון עם ד"ר מאיה חושן

שיחה עם ד"ר מאיה חושן בנושא ירושלים לעולם אינה טריוויאלית. במקרים רבים, כשעולה נושא ירושלים לדיון, "הירושלמים" מבטאים בעיקר תחושות. ירושלמים אחרים יתבלו את דבריהם בסיפור הקשור לעיר או יצטטו מספר. חושן, לעומת זאת,  מתבססת על הנתונים הסטטיסטיים האחרונים והמגמות המסתמנות מהם. שהרי היא עורכת את השנתון הסטטיסטי לירושלים כבר למעלה מ-20 שנה. היא משלבת זאת יחד עם עריכת מחקרים והוראה בסוגיות של אוכלוסייה, חברה, קהילה והגירה, ומשמעותן לחיי העיר, המטרופולין וישראל בכלל.

מכון ירושלים לחקר ישראל מוציא השנה לאור, בשיתוף עם עיריית ירושלים, את השנתון הסטטיסטי מס' 25. פרסום שנתי זה זוכה להכרה כמקור אמין, מעודכן ומקיף ביותר לנתונים על ירושלים. בנוסף לגרסה המודפסת, מופיע השנתון הסטטיסטי לירושלים באתר האינטרנט של המכון בעברית ובאנגלית, וכך הוא נגיש יותר מתמיד

"המידע המופיע בשנתון מהווה בסיס לקבלת החלטות, התוויית מדיניות, ולפיתוח מדדים לבחינת יעדים בתחומים עירוניים רבים. הוא מצייר תמונה מעודכנת על מצב העיר והמגמות העיקריות בה", מציינת  חושן. בשנתון עושים שימוש קובעי מדיניות, מקבלי החלטות, מחוקקים, חוקרים, סטודנטים וכל המעוניין בנתונים אמינים על ירושלים, ביניהם גם אוהבי ירושלים וחובבי נתונים.  

"לציבור תפיסות שונות לגבי ירושלים. השנתון מציג תיאור כמותי של המגמות בעיר, ומפליא שלעיתים קרובות המספרים מציגים תמונה שונה מהדימוי של העיר ומהתפיסות המקובלות לגביה".

השנתון מבוסס על עיבודים של צוות השנתון לנתונים שהופקו על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עיריית ירושלים, משרדי ממשלה ורשויות אחרות. צוות השנתון, הכולל את איתן בלואר, יאיר אסף-שפירא וענבל דורון, מעבד את המידע במשך חודשים למסד נתונים נגיש וברור הכולל לוחות, גרפים ומפות. "ירושלים היא עיר מורכבת מאד גם כך, לכן אנו מעוניינים כי כל העושה שימוש בשנתון יידע כי בידו הנתונים האמינים ביותר, ללא כל הטיה".

לשנתון הסטטיסטי נלווה פרסום שנתי נוסף - "על נתונייך ירושלים", מאת מאיה חושן ומיכל קורח. 

"פרסום זה כולל ניתוח תמציתי של נתונים נבחרים המשקפים את מצב העיר ומגמות השינוי המתרחשות בה. אנו מקפידות שהמידע בפרסום יהיה אמין ומהימן וללא הטיות. את הפרשנות אנו משאירות לקוראים".
הקודם הבא
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS