תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    אירועים   כנסים
אירועים
כנסים
חגיגות 40 למכון ירושלים
דוברים
כנסים
מכון ירושלים למחקרי מדיניות פתח את עונת הבחירות לראשות העיר

ביום שני ה-30.4.2018 נערך במכון ירושלים כנס השקת עונת הבחירות, שהתקיים בשיתוף מרכז צעירים ירושלים. חמש חוקרות של המכון הציגו מגמות שונות בירושלים, הקשורות לשינויים בדפוסי ההצבעה של תושבי ירושלים לקראת הבחירות לראשות העיר שיתקיימו בנובמבר הקרוב. החוקרות הן ד״ר מאיה חושן, שדיברה על חינוך בירושלים; מיכל קורח, שהציגה מגמות הגירה; אראלה גנן, שדיברה על קיימות עירונית וסביבה; תהילה ביגמן, שסקרה מגמות בקרב ערביי מזרח ירושלים; וימית נפתלי, שדנה בכלכלת ירושלים.

מנכ״ל המכון ליאור שילת פתח את הערב בהרצאה מרתקת, שבה פירק לגורמים את המגמות הדמוגרפיות והפוליטיות בירושלים מאז שנת 2000. בין היתר הציג שילת ניתוח מדויק של בחירות 2013 בירושלים, שבהן התמודדו, ראש בראש, מועמד חילוני (ברקת) מול מועמד שמגיע מהמגזר דתי-לאומי, אך נתפס כמועמד המגזר החרדי (ליאון). אז זה נגמר בניצחון של המועמד החילוני: ברקת גבר על ליאון בפער של 7%. גם הבחירות הקרובות צפויות להציב מועמד חילוני מוביל מול מועמד דתי-לאומי מוביל. בהרצאה פירט שילת את הדברים שצריך לדעת בשביל להבין איך הבחירות האלה ייגמרו.

 

נוסף על ההרצאה של שילת, מצורפים שקפים בולטים מחמש ההרצאות האחרות, המספקים סקירה רוחבית ומעמיקה של ירושלים בהיבטים שונים:

הגירה - מיכל קורח


קיימות וסביבה - אראלה גנן


חינוך - ד"ר מאיה חושן

ערביי ירושלים - תהילה ביגמן

כלכלת ירושלים- ימית נפתלי

 
הקודם הבא
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS