תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    אירועים   כנסים
אירועים
כנסים
חגיגות 40 למכון ירושלים
דוברים
כנסים
אקטיביזם אקדמי ואחריות אזרחית: יום עיון לזכרו של פרופ' עמירם גונן

מכון ירושלים למחקרי מדיניות מקיים כנס לזכרו של פרופ' עמירם גונן ז"ל. הכנס יעמוד בסימן 'אקטיביזם אקדמי ואחריות אזרחית' ובמסגרתו יידונו סוגיות מתחומי חקר הגיאוגרפיה החברתית בארץ. דגש מיוחד יינתן לפועלו האזרחי החלוצי ופורץ הדרך של עמירם במגזר החרדי. לסדר היום בקובץ PDF

עמירם גונן ז"ל, היה ראש המכון בשנים 1986-89 ומהוותיקים והמסורים בחוקריו, אשר כיהן עד לימיו האחרונים כראש המרכז לחקר החברה החרדית. בן 83 היה במותו.

עמירם היה פרופסור אמריטוס לגאוגרפיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ובמהלך שנותיו עמד בראש גופים שונים: ראש מכון פלורסהיימר למחקרי מדיניות, ראש המרכז ללימודי אירופה באוניברסיטה העברית ונשיא האגודה הגאוגרפית הישראלית. במהלך תקופת כהונתו כראש מכון ירושלים למחקרי מדיניות (אז מכון ירושלים לחקר ישראל) בין השנים 1986-89 התרחבו משמעותית תחומי הפעילות של המכון.

עמירם פירסם שישה ספרים ועסק בתחומי מחקר רבים ומגוונים: מתהליכי עיור ופירבור, דרך גיאוגרפיה של קבוצות מיעוט בדגש על חרדים ועד דפוסים של בחירת מקום קבורה. מאז 2013 כיהן כראש המרכז לחקר החברה החרדית במכון, ושימש עורך כתב העת לחקר החברה החרדית. הוא ראה בשילוב החרדים יעד לאומי והאמין כי צריך לנקוט מאמצים מיוחדים כדי לעודד את עוזבי הישיבות לרכוש השכלה אקדמית.

עמירם שמר על צלילות וחדות מחשבה עד ימיו האחרונים, לא פסק במחקריו והמשיך לפקוד את המכון באירועים ובימי עיון. הכנס יעסוק במורשתו של עמירם ובתחומי המחקר המרכזיים בחייו.

להרשמה


הבא
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS