תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    פרסומים   ירושלים
פרסומים
ירושלים
סביבה וקיימות
ניהול הסכסוך
חדשנות וצמיחה
חיפוש במאמרים
ירושלים
תוצאות 1 - 10 מתוך 126 לירושלים
הנה באה הרכבת
הנה באה הרכבת — נתונים ותרחישים על ההשפעות הצפויות מחיבור מטרופולין ירושלים לתל אביב באמצעות קו הרכבת החדש. הרכבת מתחנת יצחק נבון לכיוון תל אביב החלה את נסיעותיה זה מכבר. כיום (דצמבר 2018) נוסעות 27 רכבות ביום מירושלים לתחנת נמל התעופה בן גוריון, ומספר זהה של רכבות בכיוון ההפוך. האם הרכבת מבשרת מהפך בירושלים?

להורדה
להרחבה
השכונות הערביות במזרח־ירושלים מחקר תשתית והערכה - כפר עקב
מחקר זה הוא חלק מסדרת מחקרים של מכון ירושלים למחקרי מדיניות, העוסקת בשכונות הערביות במזרח ירושלים. מטרת המחקרים היא לשרטט פרופיל חברתי ותשתיתי של השכונות במגוון תחומים, במטרה לקדם פעולה אקטיבית מבוססת ידע לשיפור איכות חייהם של התושבים הערבים במזרח ירושלים. שיטות המחקר כוללות עבודת שטח וראיונות עומק, שימוש במאגרי מידע הקיימים ברשויות ובמכוני מחקר, וקיום שולחנות עגולים בהשתתפות נציגי השכונות, העירייה והחברה האזרחית.

להורדה
להרחבה
הדרך למפגש בריא: בתי החולים בירושלים כמרחב משותף ליהודים וערבים
סקירה זו עוסקת בתפקודם של בתי החולים בירושלים, העיר בעלת מגוון האוכלוסיות הגדול והמורכב במדינה, כמרחב משותף ליהודים ולערבים. הסקירה תציג מחקרים רלוונטיים שנערכו בנושא, בדגש על יחסי הגומלין בתוך המרחב המשותף. היא תראה כי בהיעדר התערבות מקצועית, חלק מהמפגשים עשויים לחולל קונפליקט בין כותלי המוסד הרפואי, אך חלקם מיתרגמים דווקא להתנסות חיובית. העבודה בשיתוף ADL, הליגה נגד השמצה

להורדה
להרחבה
הכשרות מקצועיות: כלי לשילוב תעסוקתי של תושבי מזרח ירושלים
ירושלים בירת ישראל היא העיר הגדולה והענייה ביותר בארץ, שבה תחולת העוני עומדת על 44% ) 2016 (. האוכלוסייה הענייה ביותר בירושלים היא האוכלוסייה הערבית במזרח העיר. מטרת מחקר זה היא למפות את היצע האפשרויות להכשרה מקצועית הקיימות, כיום, במזרח ירושלים ולהציע מתווה לשיפור היצע זה לתושבי מזרח העיר באופן שיתאים לתנאים החברתיים, תרבותיים והפוליטיים המאפיינים את מזרח ירושלים.

להורדה
להרחבה
חברה אזרחית בירושלים- מחקר מתודולוגי ומיפוי
ירושלים מהווה מרכז פעילות משמעותי של מלכ״רים בישראל, ופעילים בה כ-23% מכלל המלכ״רים בארץ. בשנת 2017 היו בעיר 4,077 מלכ״רים פעילים, לעומת 1,600 בתל-אביב. מטרת מחקר זה היא למפות ולנתח את אופייה של החברה האזרחית בירושלים.

להורדה
להרחבה
שנתון סטטיסטי מהדורת 2018
השנתון הסטטיסטי לירושלים מציג תמונת מצב סטטיסטית עדכנית, בלוחות, בגרפים ובמפות, על המתרחש בעיר במגוון רב של נושאים, ואת מגמות השינוי שהתחוללו בה לאורך זמן. השנתון הסטטיסטי לירושלים 2018 הוא השנתון ה-32 במספר. השנתון, בהוצאת מכון ירושלים למחקרי מדיניות ועיריית ירושלים, יוצא לאור החל משנת 1982.
להרחבה
על נתונייך ירושלים - מצב קיים ומגמות שינוי: 2018
הפרסום "על נתונייך ירושלים: מצב קיים ומגמות שינוי" משרטט תמונה עדכנית של ירושלים במגוון רחב של נושאים ביניהם אוכלוסייה, תעסוקה, חינוך, בינוי ותיירות. הפרסום נועד להנגיש לקהל הקוראים את עיקרי הממצאים מהשנתון הסטטיסטי לירושלים באמצעות תאור מילולי קצר המלווה בגרפים ובמפות שמסייעים להבין את המתרחש בירושלים, העיר הגדולה והמורכבת בערי ישראל.

להורדה
להרחבה
התועלת הכלכלית מהעברת יחידות ממשלתיות לירושלים
בשנה האחרונה החל תהליך מעברן לירושלים של יחידות ממשלתיות, כחלק ממהלך אסטרטגי לאומי המחייב יחידות ממשלתיות הפועלות מחוץ לעיר לעבור לעיר הבירה. בסך הכול עתידות לעבור לעיר 91 יחידות ממשלתיות. מעברן לירושלים של היחידות הממשלתיות הפועלות מחוץ לעיר יוכל להניב תועלת כלכלית ישירה בשווי של 382.1 מיליון שקלים בשנה, ולהביא לתוספת של 9540 עובדים לעיר לפחות.

להורדה
להרחבה
בניה בלתי חוקית, סכסוכי דמים ושני מיליארד שקל בשנה
יובל שנים חלף מאז אוחדה ירושלים, אך כמעט בכל השכונות הערביות שבחלקה המזרחי לא בוצע עדיין הליך של הסדר מקרקעין. בהיעדרו, זכויות הקניין של התושבים, שלעיתים מתגוררים בתא השטח זה דורות, אינן מוגנות מפני תביעות של צד שלישי או מול הרשויות. גם אין להם אפשרות להציג זיקה לנכס כדי לשעבדו לצורך משכנתא או לפעול במסגרת חוק התכנון והבנייה

להורדה
להרחבה
פוטנציאל הביקוש ללימודים בישיבות תיכוניות חרדיות
כ- 6.5% מהתלמידים החרדים בישראל לומדים בישיבות תיכוניות המשלבות לימודי קודש וחול, ומגישות את תלמידיהן לבגרות. מכון ירושלים למחקרי מדיניות בודק בפרסום זה, באמצעות שני סקרים, את הנכונות בקרב ההורים בחברה החרדית לשלוח את ילדיהם ללימודים בישיבות אלה, ולמעשה את גישתם לנושא לימודי החול. נמצא כי 17% מההורים מעוניינים שילדיהם ילמדו במסגרות אלו, ו 42% נוספים אינם מתנגדים לכך.

להורדה
להרחבה
 הבא 1 2 3 4 5 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS