תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    פרסומים   סביבה וקיימות
פרסומים
ירושלים
סביבה וקיימות
ניהול הסכסוך
חדשנות וצמיחה
חיפוש במאמרים
סביבה וקיימות
תוצאות 1 - 10 מתוך 59 לסביבה וקיימות
פורסם המסמך המסכם של פרויקט קיימות עירונית
המסמך הוא כלי עבודה שימושי ומונגש, המציג את עקרונות המדיניות המנחים בעת גיבוש תוכניות פעולה לקיימות ואת ההמלצות הקונקרטיות לשימוש רשויות מקומיות בבואן לקדם קיימות עירונית.

להורדה
להרחבה
כיצד מעודדים אורח חיים מקיים בעיר?
שחרף ההתייעלות בתהליכי ייצור ומעבר למוצרים ידידותיים לסביבה, אנו עדיין רחוקים מאד מהשגת היעדים שיאפשרו את שימור הסביבה הגלובלית לדורות הבאים. יחד עם זאת, דווקא הסביבה העירונית טומנת בחובה יתרונות פוטנציאלים לצמצום ההשפעה הסביבתית השלילית, תוך שיפור איכות חיי התושבים וקידום הקיימות. זאת בשל יתרון הגודל והריכוז הגבוה של אוכלוסייה ופעילות אנושית בעיר. מסמך זה מסכם את פעילות פרויקט קיימות עירונית ומציג חלק מתוצריו

להורדה
להרחבה
שימור האגן הדרומי של ים המלח
שימור האגן הדרומי של ים המלח: הערכת התועלות הכלכליות הצומחות למשק הלאומי מקיומו של האגן הדרומי של ים המלח. המסמך מנתח את הקשר המורכב בין הפעילות התעשייתית לפעילות התיירותית המקומית והבין לאומית באזור אגן ים המלח הדרומי.

להורדה
להרחבה
מהו אורח חיים מעודד קיימות? דו"ח שלב א' של פרויקט קיימות עירונית
פרויקט קיימות עירונית מתנהל במכון ירושלים לחקר ישראל החל מחודש מאי 2013 ועתיד להסתיים במהלך שנת 2016. למושג ’קיימות‘ הגדרות רבות ומודלים לעירוניות מתפתחים כל העת. פרויקט זה מיועד להגדיר את משמעותה של קיימות עירונית בישראל ולייצר כלים אשר יקדמו את השינוי הנדרש על מנת להגיע לחיים עירוניים מקיימים.

להורדה
להרחבה
מינים זרים פולשים בישראל: הערכת-מצב וחלופות למדיניות ורגולציה
פרסום זה מסכם מחקר שעסק באתגרי רגולציה ומדיניות של פלישות ביולוגיות בישראל

להורדה
להרחבה
חבוּת סביבתית במשפט הפרטי
המחקר בוחן את המנגנונים המגוּונים שמעמיד המשפט הפרטי בישראל לרשות גורמים שלטוניים ופרטיים המבקשים להחיל חבוּת סביבתית, ומשווה מנגנונים אלה למודלים קיימים בעולם.

להורדה
להרחבה
אכיפה של עבירות בנייה בשטחים הפתוחים: תמונת מצב והמלצות מדיניות
השמירה על השטחים הפתוחים, ובמיוחד על אלו המתאפיינים בערכיות סביבתית גבוהה, מקבלת מקום נכבד במדיניות התכנון הלאומית של ישראל. מטרות המחקר הן ליצור מודעות לפן הסביבתי של עבירות הבנייה ולהציע קווי מדיניות וכלים לשילוב שיקולים סביבתיים באכיפה כנגד עבירות אלו.

להורדה
להרחבה
חדשנות סביבתית במערכת התכנון בישראל
המחקר שלפנינו מתמקד בחדשנות ממסדית, שהיא סוגיה קריטית בכל הקשור בקידום מדיניות סביבתית. ממצאים מצביעים על כך שלצד ההתקדמות המואצת בשימוש בטכנולוגיות ׳נקיות׳ להגשמת מטרות סביבתיות, נחוצים גם שינויים מִמסדיים במסגרות המשפיעות על הטמעת שיקולים סביבתיים.

להורדה
להרחבה
תבחינים לבחינת קידומן של רשויות מקומיות ואזוריות בישראל
בחינת מצבה של רשות מקומית או אזורית, מידת התקדמותה לפי תכנית קיימת או בהתאם ליעדים וחזון שנקבעו בעבורה באמצעות תבחינים (אינדיקטורים) משמשת כיום כלי רב ערך של רשויות מוניציפאליות ברבות מארצות העולם המערבי. הרעיון המרכזי בבניית מערכת תבחינים לעיר אינו בדיקה של תפקוד הרשות המקומית כי אם מעקב והערכה של התקדמות העיר לאור חזונה ויעדי התפתחותה.

להורדה
להרחבה
שינויים במאזן המים: כאמצעי להתמודדות עם בעיות ים המלח
דוח זה מוגש במסגרת עבודה המתנהלת במכון ירושלים לחקר ישראל ומלוּוה בצוות היגוי רחב. העבודה נעשית על רקע בחינת ההיתכנות של מובל-ימים לים המלח, שהחלה בראשות הבנק העולמי ב-2008 ומבטאת הסכמה פוליטית לבחינת חלופות למובל-מים מִים-סוף בלבד

להורדה
להרחבה
 הבא 1 2 3 4 5 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS