דני בנדל

כשאני מסביר מה זה מכון ירושלים לחקר ישראל שבו אני עובד, אני נתקל בהרבה קשיים- מה בעצם אנחנו עושים פה כל היום? באנגלית המכון נקרא Think Tank. אז מה, אנחנו יושבים וחושבים כל היום? בגדול, כן! מבצעים מחקרים על נושאים יישומיים שעל הפרק ומגישים את ההמלצות לקובעי מדיניות שונים, בין אם זה רשות מקומית או ראש הממשלה. אבל מדי פעם יוצא שאנחנו לא רק חושבים אלה גם עושים. אחת מיוזמות המכון אשר הבשילו ממחקר מקיף קרמה עור וגידים דווקא פה במכון ונקראת תוכנית "ניצוץ". תוכנית זו התפתחה צמחה והצליחה ובשנה האחרונה התחיל צוות המדיניות לחדשנות לנהל תוכנית תמיכה חדשה לארגונים בירושלים. המימון לתוכנית מגיע מהרשות לפיתוח ירושלים.

התוכנית מסבסדת באופן משמעותי פרויקטים של חדשנות בארגונים ירושלמים. הפרויקטים האלו נעשים בהנחיית יועצי חדשנות מובילים מהמגזר הפרטי ומסייעים לארגונים להתחדש ולהגדיל את פעילותם והיקף המכירות שלהם.
התוכנית עוזרת לארגונים בשלל תחומים בין אם מדובר בבתי עסק ומפעלי תעשייה ובין אם במוזיאונים, מוסדות אומנות ומכללות. הגישה שמסייעת לכל ארגון למצוא את הדרך שלו לצעוד קדימה ולהתמודד עם התחרות שמסביבו מאפשרת לארגונים לקבל כלים חיוניים המותאמים אליהם. כשכל הדוגמאות והכלים מותאמים לעולם הפנימי שלך כארגון, התוכנית הופכת לנכס ולא ל"עוד שיעור על מינהל עסקים".

אנו מקווים שהתוכנית תסייע לעיר לפרוח, לשגשג ולהראות לשאר הארץ מה זאת יצירתיות, חדשנות וקדמה.

לתכנית ניצוץ באתר מכון ירושלים לחקר ישראל