פרוייקט עיר. אקדמיה, אותו מרכזת נעמי סולומון, הושק במסגרת מסיבת העיתונאים אשר התקיימה ב-17 למאי, 2009 בבנייני האומה בירושלים, ונכחו בה אנשי תקשורת רבים מתחום העיתונות הכתובה, הרדיו והטלוויזיה. אירוע השקה רשמי זה התקיים ביוזמה משותפת של עיריית ירושלים, מכון ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, רוח חדשה והמוסדות האקדמאיים השותפים למיזם: האוניברסיטה העברית, מכון הדסה, בצלאל והאקדמיה למוסיקה ולמחול.
את האירוע הנחתה אלישבע מזי"א, מנכ"ל ארגון רוח חדשה ונשאו בו דברים ראש העיר, מר ניר ברקת, יור" הרשות לפיתוח ירושלים, מר משה ליאון , מר יקיר שגב האחראי על תיק הצעירים בעיריית ירושלים ונציגי מוסדות הלימוד השונים.
הדגש המרכזי באירוע זה היה השקעה באוכלוסייה הצעירה בירושלים, פיתוח אפשרויות הלימוד והתעסוקה, גידול במספר ההטבות והמלגות והשקעה חברתית ותרבותית ענפה. ראש העיר, ניר ברקת, הציג את חזונו ל- 60,000 סטודנטים בשנת 2020, גידול של 50 אחוז במספר הנוכחי. מכון ירושלים הציג את הפרוייקט האקדמי המאפשר לסטודנטים לקחת קורסים במוסד לימודים אחר, ללא תוספת תשלום, במסגרת הנקודות לתואר הראשון ואת המלגות, ההטבות וההנחות השונות המוצעות לסטודנטים ולצעירים בעיר ירושלים. רוח חדשה הציגה את פרויקט המתמחים בעיר. בעקבות אירוע ההשקה, הופיעו כתבות שונות בתקשורת, ואנו תקווה כי הפרוייקט ימשיך לתפוס תאוצה, כך שיותר ויותר צעירים ייחשפו למגוון אפשרויות הלימוד, מקומות התעסוקה, מקומות הבילוי, ההופעות, המסיבות, הסיורים, התערוכות, הפסטיבליים וההטבות השונות שירושלים בכלל ועיר.אקדמיה בפרט מספקות, כי באמת, כל האפשרויות פתוחות.