בשנים האחרונות ישנה התחזקות תיירותית של שווקים ברחבי העולם. תופעה זו לא פסחה על שוק מחנה יהודה המקומי. בדקנו את תמהיל העסקים בשוק, כדי לראות עד כמה מגמה זו באה לידי ביטוי.
גבולות השוק אינם מוגדרים בצורה ברורה אך אנחנו סימנו אותם לצורך בדיקה זו בין הרחובות יפו מצפון לאגריפס מדרום, עץ חיים (השוק המקורה) ממזרח והשוק העיראקי ורחוב מחנה יהודה ממערב. סה"כ נבדקו 370 עסקים שמתקיימים במרחב של 19 דונם. לשם השוואה בקניון מלחה יש קרוב ל 230 חנויות המתפרסות על כ- 20 דונם בבניין שבו שתיים וחצי קומות מסחר.
עיקר העסקים בשוק הם עדיין עסקים לממכר מוצרי מזון. הדוכן הנפוץ בשוק הוא דוכן הירקות והפירות (82 עסקים), המהווים 22% מהעסקים בשוק. כמו כן ניתן למצוא בשוק 25 פיצוחיות (7% מהעסקים), 22 אטליזים (6% מהעסקים), 18 מאפיות ו- 18 חנויות תבלינים (5% כל אחד), 12 חנויות דגים (3%), 9 מעדניות ו 7 דוכני חמוצים. כל אלו מהווים מעל למחצית מהעסקים בשוק (52%).
בשוק קיים מגוון רחב של עסקים: ישנן 24 חנויות עם בגדים ואביזרים, 15 חנויות כלי בית,  3 חנויות עם אביזרים לטלפון סלולרי, 3 חנויות תכשיטים, 2 תחנות לוטו ובית כנסת אחד (הנמצא ברחוב האגוז).
ישנם ריכוזים של חנויות באזורים מסוימים, כך למשל אם חשקה נפשכם בדג, סיכוי גדול שתרכשו אותו ברחוב התפוח, שבו 4 חנויות דגים (ועד לאחרונה שכנה שם חנות דגים חמישית) – שליש מחנויות הדגים בשוק. אם אתם מעוניינים לקנות בשר, סביר שבדקתם את רחוב החרוב, שבו 5 אטליזים, רבע מהאטליזים בשוק. בשוק העיראקי ובשוק הגרוזיני ישנם ריכוזים גבוהים של חנויות לירקות ופירות.
במידה ורציתם לנוח ולאכול משהו בשוק, את המגוון הרחב ביותר של מסעדות/פאבים תמצאו בפינת הרחובות התות והאגוז, שם קיימים 14 עסקים הנעים בין פלאפל, קובה, פיש אנד צ'יפס וג'חנון. בשוק פועלות 4 רשתות מזון, שלושה דוכני פלאפל ודוכן גלידה אחד. פתיחת חלק מהמסעדות והפאבים בשוק הרחיבו את שעות הפעילות מעבר לשעות סגירת הדוכנים, לשעות מאוחרות יותר.
אם קבעתם להיפגש ליד חנות התבלינים האתיופית כדאי להיות יותר ספציפיים, בכל אחד מהרחובות: השזיף, האפרסק ואליהו בנאי, המקבילים זה לזה, ישנה חנות אתיופית לתבלינים, לקטניות ולמוצרים יבשים לבישול. כל הממצאים נכונים לזמן בו הסתובבנו בשוק ובדקנו את המצב, לאחר שהסתייענו כבסיס בשירות street view של גוגל. 
 
לא יודעים לגביכם, אנחנו נהיינו רעבים. נתראה במחניודה?