הישארו מעודכנים

  סגור

  תכניות העמיתים

  תכניות העמיתים המובילות בישראל

  1994 - היום
  |
  סוג מחקר: פורומים והכשרות

  מרכז מילקן לחדשנות שבמכון ירושלים מפעיל מספר תכניות עמיתים ישראלים וגלובליים מבוקשות:

  תכנית עמיתי מילקן: תכנית העמיתים המובילה בישראל בתחום הפיננסים והכלכלה. מטרת התכנית היא להכשיר הון אנושי של עובדים מיומנים שישתלבו בסקטור הציבורי. התכנית נמשכת כ-10 חודשים, במהלכם העמיתים מותאמים לעבודה במשרדי ממשלה שונים, ומשובצים כל אחד בתפקיד ייעודי במשך 4 ימים בשבוע. ביום החמישי בשבוע כותבים העמיתים מחקר יישומי המתואם עם המשרד הממשלתי בו הם משובצים ועם מרכז מילקן לחדשנות בייעוץ ותמיכה של מנחי מחקר. 

  לכל המחקרים היישומיים

  אלפון עמיתים ובוגרים

  תכנית הבוגרים: בוגרי תכנית העמיתים נמצאים בתפקידים מובילים בממשלה, במגזר השלישי, באקדמיה, ובשירותים פיננסיים פרטיים ובתעשייה. תכנית הבוגרים נמצאת בפיתוח מתמיד, כאשר המטרה היא להוסיף תכני מדיה חברתית, נטוורקינג והעשרה לבוגרי התכנית. כיום ישנו כנס בוגרים אחד בשנה בו מתכנסים הבוגרים, אשר מסייע לרישות ביניהם, וכן מספק העשרה באמצעות פאנל/הרצאה/סדנא רלוונטית. בהמשך תכנית הבוגרים צפויה לעבור פיתוח נוסף ולהפעיל מספר כנסים שנתיים.

  עמיתים גלובליים ע"ש בלום: העמיתים הגלובליים מגיעים ממדינות בעלות כלכלה מתפתחת, בדגש על מדינות אפריקאיות. העמיתים נמצאים בשלבי קריירה מוקדמת, ומגיעים לישראל לשם השמה של 10 חודשים בארגונים ומוסדות העוסקים בפיתוח כלכלי וטכנולוגי. במהלך חלק ראשון זה, מתקיימת הכשרה, השמה בארגון וכתיבת דוח על ידי העמיתים. העמיתים עמלים על פיתוח פרויקטים, שיבוצעו ויוצאו לפועל במדינות המוצא שלהם לאחר השהיה בארץ, בשלב השני של ההכשרה - אז הם חוזרים לארצם ומיישמים את הפרויקט שפיתחו.

  לביוגרפיות של העמיתים הגלובלים

  עמית גוגל למדיניות: תכנית Google Policy Fellowship מציעה לבוגרי אוניברסיטה מלגה בכדי לחקור מדיניות בתחום האינטרנט וטכנולוגיה. זאת במטרה לפתח את השוק לתשתיות חדשות, טכנולוגיות ופרקטיקות. במסגרת התכנית, בשנת 2019 הצטרף עמית למרכז מילקן לחדשנות. ההתמחות היא למשך שישה חודשים בהנחיה ובפיקוח של צוות המרכז. המטרה היא כי העמית יזהה הזדמנויות למימון וחדשנות אשר תכליתן שיפור יכולות דיגיטליות ופתרון אתגרים הקשורים למדיניות האינטרנט, כגון נושאי פרטיות, אבטחת מידע וצנזורה.

  פרסומים

  תכנית עמיתי מרכז מילקן לחדשנות - כנס בוגרים

  2015 | מחברים: מכון מילקן...

  תכנית העמיתים, על צורותיה השונות, פועלת כבר 20 שנה וכיום מתבססת בעיקר על השמת עמיתים בקרב מקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה. הפרסום מרכז נתונים אודות בוגרי התוכנית. ...
  שותפים