סגור

 

שבוע הספר העברי במכון ירושלים 

מגוון ספרים בהוצאת המכון במחירים מיוחדים לרגל שבוע הספר!                                        להזמנת ספרים


הר הבית / אל־אקצא: לקראת אובדן שליטה? | אמנון רמון 

 

הספר סוקר את התהליכים והמגמות שהתרחשו בהר הבית בשנים 2022-2015, בוחן את הגורמים שהובילו לכרסום בסטטוס קוו בעניין תפילת יהודים בהר הבית, ועומד על ההשפעות של שינויים אלה על פעילות השחקנים השונים בישראל, בזירה הפלסטינית, בעולם המוסלמי ובזירה הבין־לאומית.

שנת הוצאה: 2022
מחיר מבצע: 55 ₪ (מחיר רגיל: 80 ₪)

 

ירושלים של עמוס עוז – בעקבות 'סיפור על אהבה וחושך' ויצירות נוספות | דוד קרויאנקר 

המרקם הבנוי של ירושלים, על שכונותיה, רחובותיה, ובתיה, הוא הרקע לסיפור האוטוביוגרפי של עמוס עוז, משלהי‭ ‬המנדט, ‬ימי‭ ‬מלחמת‭ ‬השחרור‭ ‬והמצור, ‬שנות המדינה‭ ‬הראשונות‭ ‬ועד‭ ‬לפרקים‭ ‬מאוחרים‭ ‬יותר בתולדות העיר. הספר, שנכתב בעקבות סיפורו של עמוס עוז, מטיל זרקור עיוני-חזותי על כמאה אבני דרך, מלוות במאות רישומים מאירי עיניים לאורך מסלוליו האורבניים של עוז ברחבי ירושלים.

שנת הוצאה: 2020
מחיר מבצע: 80 ₪ (מחיר רגיל: 168 ₪)

 

תושבים, לא אזרחים – ישראל וערביי מזרח-ירושלים | אמנון רמון 

לאחר מלחמת ששת הימים, התקבלה ההחלטה לתת לערביי מזרח ירושלים מעמד של תושבי קבע ולא של אזרחים, ולאפשר להם לשמור ולהאריך את אזרחותם הירדנית. החלטה זו משפיעה על רוב תחומי החיים במזרח ירושלים עד היום. ספר זה מתמקד בסוגיית התושבות של ערביי מזרח-ירושלים, גלגוליה והשפעותיה על החיים בעיר, ומציע חומר למחשבה ולחשבון נפש בנושא שנדחק לקרן זווית ויש לו השלכות מרחיקות לכת על עתיד העיר ובמידה מסוימת על עתידה של מדינת ישראל כולה.

שנת פרסום: 2017
מחיר מבצע: 55 ₪ (מחיר רגיל: 80 ₪)

 

נוצרים ונצרות במדינת היהודים | אמנון רמון 

בין היהדות לנצרות ובין יהודים לנוצרים שוררים קשרים מיוחדים במינם, ייחודיים לשתי דתות אלה. הספר סוקר את היחסים בין העולם הנוצרי ומדינת ישראל בחלוקה לשלוש תקופות זמן עיקריות: מקום המדינה ועד מלחמת ששת הימים, בארבעים השנים שלאחר מלחמת ששת הימים ובראשית המאה ה-21.

שנת הוצאה: 2012
מחיר מבצע: 55 ₪ (מחיר רגיל: 80 ₪)

 

המשולש הירושלמי – ביוגרפיה אורבנית | דוד קרויאנקר 

מאז ראשית התפתחותו, אזור המשולש הירושלמי  –  סביב הרחובות יפו, בן יהודה והמלך ג'ורג'  –  מתפקד כלב ליבה של הפעילות העירוניות בירושלים. ספר זה הינו ביוגרפיה אורבנית רב-תחומית, המציגה בעזרת תצלומים, רישומים ומפות את השינויים שחלו באזור מאז שלהי התקופה העות'מאנית ועד ראשית המאה ה-21.

שנת הוצאה: 2011
מחיר מבצע: 80 ₪ (מחיר רגיל: 168 ₪)

 

להזמנת ספרים