הישארו מעודכנים
סגור
הזמינו סיורים, פאנלים והרצאות מאת מכון ירושלים

מכון ירושלים הכשיר לאורך שנות פעילותו אלפי אנשים. המשתתפים הינם מקבלי החלטות, קובעי מדיניות וגורמים רמי דרג. מטרתנו היא להציג את העיר באופן מעמיק ומרגש, תוך שילוב נתונים איכותיים ומידע מבוסס מחקר אודות העיר, יחד עם מגוון מפגשים אישיים ייחודיים.

פעילויות ההכשרה וההעשרה המקצועית של המכון מהוות הזדמנות נפלאה עבור עובדי ארגונים ומוסדות להכיר עולמות תוכן מגוונים. התכנים מועברים על ידי חוקרים בעלי שם בתחומם, תוך קיום דיון אינטלקטואלי אודות המורכבויות והחוזקות של ירושלים. 

המכון מציע פעילויות שונות בהתאם לקהל היעד: קורסים אקדמיים, סדנאות מקצועיות, תדרוכים בנושאים אקטואליים, סיורים מותאמים, מתן הרצאות אורח בנושא מבוקש והעברת הידע הרב של חוקרי המכון בפורומים ייעודיים. הפעילויות מותאמות לבקשות המזמינים ולעולמם המקצועי, ומתמקדות בתחומי העיסוק העיקריים של המכון: קיימות ועירוניות, כלכלה וחדשנות, חברה ואוכלוסיות.

מכון ירושלים העביר עד כה אינספור הכשרות לקובעי מדיניות ומקבלי החלטות במשרדי ממשלה, נציגי כנסת ישראל ורשויות מקומיות, נציגי כוחות הביטחון, עובדי ציבור, מתכננים עירוניים ונציגי קרנות פילנתרופיות.

מתעניינים בהכשרה? ראו בקובץ מבחר פעילויות לדוגמא

צרו קשר ונשמח להציע לכם את האפשרות המותאמת ביותר עבורכם.

טופס פניה

 

מגוון הרצאות על ירושלים

צוות המומחים שלנו משתף אתכם ישירות משולחן העבודה, בהתאם למחקרים הפעילים במכון ירושלים:

  • ירושלים: עובדות ומגמות
  • פסיפס ירושלמי: מדוע המגוון האנושי הוא תקוותה הגדולה ביותר של ירושלים?
  • המדריך לשכונות מזרח ירושלים
  • הפרדה ואינטגרציה: החברה החרדית
  • היחסים בין ישראל לכנסיות בירושלים
  • מטרומן לטראמפ: ירושלים מ-1948 ועד 2020
  • תושבות מול אזרחות: מזרח ירושלים לאן?
  • המקומות הקדושים בירושלים – מאבקים ושליטה
  • מנוע ההייטק בירושלים
  • תדריכים על ענייני השעה בירושלים וסביבתה

 

טופס פניה

מתעניינים בהכשרה? ראו בקובץ מבחר פעילויות לדוגמא

דיוני פאנל אודות ירושלים

הדוברים בפאנלים שאנו מקיימים הינם מקרב אוכלוסיות ירושלים השונות, והינם דוברים רהוטים ומנוסים.

להלן טעימה ממגוון הפאנלים המרתקים מבית מכון ירושלים:

DiverCity: פני האקטיביזם בירושלים

ירושלים היא בית ליותר מרבע מהמלכ"רים בישראל ובכלל זה חלק מהארגונים החברתיים החדשניים והמעניינים ביותר בארץ. הצטרפו אלינו לפאנל של נשים אידיאליסטיות ובעלות חזון אשר מנסות להפוך את ירושלים למקום טוב יותר לחיות בו.

במפגש עם פעילות מהמגזר החילוני, הדתי-מודרני, החרדי, והערבי, נחצה את הקווים הדתיים, הלאומיים, והמגדריים ונזכה למבט מבפנים על החברה הירושלמית דרך ארבעה זוגות עיניים של מנהיגוֹת מאד שונות, שהן בכל זאת מאד דומות.

 

מנועי הצמיחה של ירושלים

ממשלת ישראל החליטה לאמץ את תכנית היובל לפיתוחה הכלכלי של ירושלים בין השנים 2017 – 2022. תחומי הפעילות העיקריים של תכנית זו הם תיירות, תעסוקה מתקדמת, איכות חיים ואקדמיה. בואו להיפגש עם המומחים ולימדו על עתידה הכלכלי של העיר.

טופס פניה

מתעניינים בהכשרה? ראו בקובץ מבחר פעילויות לדוגמא

סיורים בירושלים
להלן טעימה ממבחר הסיורים שמכון ירושלים מפעיל:

החברה האזרחית: אקטיביזם מוביל שינוי

ירושלים היא משכנם של יותר מרבע מהמלכ"רים בישראל ובכלל זה חלק מהארגונים החברתיים החדשניים והמעניינים ביותר בארץ. הצטרפו אלינו לסיור בקרב פעילים אידיאליסטים ובעלי חזון, השואפים להפוך את ירושלים בפרט ואת ישראל בכלל למקום טוב יותר לחיות בו.

הרבדים הסמויים של מזרח ירושלים

מאז איחודה של ירושלים בשנת 1967, שכונות מזרח העיר על 300,000 תושביהן הערבים היוו אתגר למקבלי ההחלטות בעיריית ירושלים וממשלת ישראל. בשנים האחרונות הופיעו מגמות סותרות במערכת היחסים העדינה שבין שני חלקי העיר. מצד אחד, ישנה נטייה לאינטגרציה ואינטראקציות רבות יותר בין יהודים וערבים בעיר, ומצד שני, ישנה עלייה ברמת הפעילות העוינת וביטויי השנאה (ראו למשל: סקר דעת קהל מז' י-ם, תכנית אלבשאיר למצויינות). בואו ללמוד על הרבדים הסמויים של מזרח ירושלים והקשיבו לחוקרים הבכירים של מכון ירושלים למחקרי מדיניות החושפים גילויים חדשים אודות צד זה של העיר.

מרחבים משותפים בירושלים: סיור לאורך קו התפר שבין מזרח למערב ירושלים

תדמיתה הציבורית של ירושלים ברחבי הארץ והעולם, היא של עיר מחולקת בעלת דפוסי הבדלות קשיחים בין האוכלוסיות המתגוררות בה. אולם בעשור האחרון, ניתן להבחין בנוכחותם הגוברת של תושבי מזרח ירושלים במרחבים הציבוריים והמסחריים שבמערב העיר וכך נוצרים להם מרחבי מפגש בלתי מתוכננים בין האוכלוסיות בעיר. בסיור נכיר ונראה שיח חדש בעיר – שהופך את המציאות המורכבת של ירושלים, עיר הנמצאת הן בסכסוך והן בערבוב מרחבי מתמיד, למציאות ברת קיימא שתאפשר שגשוג לכלל הקהילות בעיר.

טופס פניה

מתעניינים בהכשרה? ראו בקובץ מבחר פעילויות לדוגמא

הכשרות תוכן והכשרות מתודולוגיות

צוות החוקרים שלנו מעביר הכשרות בתחומי המחקר בהם עוסק המכון יחד עם הכשרות מתודולוגיות העוסקות באיסוף נתונים, כלי מיפוי, הערכה ומדידה, תכנון פרויקטים ועוד.

 

טופס פניה

מתעניינים בהכשרה? ראו בקובץ מבחר פעילויות לדוגמא

 

השכרת אולם הכנסים וחדר הישיבות של מכון ירושלים: אולם טדי קולק

ניתן לשכור את אולם הכנסים וחדר הישיבות של מכון ירושלים עבור קיום אירועים מוסדיים ופרטיים: כנסים, ישיבות ופגישות.

האולם שוכן בקומת הקרקע של המכון, וכולל חדר סמינרים המכיל 22 מקומות ישיבה סביב שולחן, ואולם כנסים המכיל למעלה מ- 100 מקומות ישיבה. ברחבת הכניסה ישנה גינת פרחים ורחבה מזמינה לקיום הארוחות בחוץ.

האולם, על שם טדי קולק, ראש העיר המיתולוגי של ירושלים, נחנך בשנת 1999. מאז התקיימו בו מאות כנסים במאות נושאים. הוא משמש את המכון לאירועים שהוא עורך, כמו-גם לפגישות, סמינרים וישיבות.

האולם כמו גם חדר הסמינרים, מאובזרים בציוד אלקטרוני חדיש: ישנה מערכת הגברה, מקרן ומסך. המקום כולו מונגש לנכים (מומלץ לבצע תיאום מראש).

בנוסף, אנו דואגים למיחם מים גדול ושתיה חמה לרשות המזמינים.

לפרטים ניתן לפנות לעידית אמיר בשעות העבודה בטלפון: 02-5630175 שלוחה 11

או בדוא"ל: idit@jerusaleminstitute.org.il

מומלץ להגיע ולהתרשם מהמקום הנעים.

 

מחירון השכרת האולם: 

אירוע יום (עד לשעה 17:00) – 2,500 ש"ח

אירוע ערב (אחרי השעה 17:00) – 3,000 ש"ח

מחירון השכרת חדר הסמינרים:

אירוע יום (עד לשעה 17:00) – 1,200 ש"ח

אירוע ערב (אחרי השעה 17:00) – 2,500 ש"ח

50% הנחה תנתן לעמותות ולגופים שותפים