הישארו מעודכנים

  סגור

  נתונים – הבסיס לעבודתם של קובעי מדיניות 

  הבסיס למדיניות הוא נתונים סטטיסטיים רלוונטיים, אמינים ועדכניים. מקבלי החלטות במגזר הציבורי, המקומי והארצי, נשענים על מידע זה על מנת לתכנן באופן שקול את פעילותם במרחב, ולייצר מדיניות בעלת סיכויי הצלחה מיטביים. אתגר איגום המידע ופענוח משמעותו הוא אתגר משמעותי, אליו נדרשים מקבלי החלטות רבים. דווקא בעידן בו לכל אחד גישה לנתונים סטטיסטיים, ישנה חשיבות גדולה "לעשות סדר" בנתונים, להבחין בין עיקר לטפל, ובין נתונים אמינים לכאלו שאינם. 

  למה מכון ירושלים? 

  למכון ירושלים ניסיון רב שנים באיסוף, ניתוח והנגשה של נתונים סטטיסטיים. לצוות המקצועי המוביל את עשיית המכון בתחום, ניסיון ממושך בעבודה עם משרדי ממשלה ורשויות מקומיות. המכון הוא המוציא לאור של השנתון הסטטיסטי לירושלים, ועיריית ירושלים עובדת בצמוד ובהסתמך על נתוני המכון מאז היווסדו. לצוות ישנה גישה למגוון נתונים, עם הבנה מעמיקה המאפשרת בחירה וניתוח בהתאם לצרכי הלקוח. הצוות מתמחה לא רק בנתוני ירושלים ובהנגשתם השוטפת לציבור הרחב באמצעות בלוג הנתונים של המכון, אלא גם בנתוני אוכלוסייה וחברה, בנייה, חינוך ועוד.

  תשומת לב אישית

  מכון ירושלים ייחודי בכך שבנוסף לאיסוף הנתונים, ניתוחם, והנגשת התוצאות, ניתנת תשומת לב מקסימלית למיצוי המהלך המחקרי לטובת המזמינים. בשלב המקדים, אנו מסייעים בהגדרת הצרכים והמטרות בהקשר לנתונים. בתום הפרויקט, אנו מציעים ומאפשרים לקיים מפגשי דיון עם צוותי המזמינים, בהם אנו מבהירים את הנתונים והתובנות העולות מהם.

  מבין לקוחותינו

  קהל היעד של עבודות הניתוח שלנו הוא מגוון וכולל חוקרים מהאקדמיה, מתכננים ויחידות אסטרטגיות. רשויות וגופים לדוגמא שנעזרו במכון ירושלים למחקרי מדיניות לאורך השנים: משרד הפנים, עיריית תל אביב, משטרת ישראל, תכנית אב לתחבורה ירושלים, עיריית בית שמש, וכן גופים ירושלמים מקומיים כגון המינהלים הקהילתיים. 

  עבודות אחרונות בהן היה הצוות מעורב: ביצוע תחזית אוכלוסייה לירושלים עבור תכנית אב לתחבורה, ביצוע ניתוחים במסגרת פרויקט תכנון נפת ירושלים עבור משרד השיכון, ניתוחים עבור מינהלים קהילתיים שונים.

  צריכים נתונים? פנו אלינו:

  עומר יניב – omer@jerusaleminstitute.org.il

  ניתוח נתונים לטובת הקהל הרחב

  כחלק מתפישת המכון את תפקידו כמשפר התשתית לקבלת החלטות ולדיון מושכל, אנו מפרסמים גם ניתוחי נתונים המיועדים לקהל הרחב.

  ניתוחים אלו משמשים עיתונאים ומתפרסמים בתקשורת,  וכן זמינים לכל חפץ בעיקר בערוצים הבאים:

  הצטרפו לניוזלטר של מכון ירושלים