תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    אירועים   כנסים
אירועים
כנסים
חגיגות 40 למכון ירושלים
דוברים
כנסים
בחלוף הסערה- שיח סופרים על ירושלים בימים שאחרי מלחמה
כנס לזכרו של פרופ' יעקב בר סימן-טוב יתקיים ב 5.6.19 בשעה 17:30, בהשתתפות הסופרים אורה אחימאיר, אלי עמיר ודני רובינשטיין.
להרחבה
25.3.19 | אקטיביזם אקדמי ואחריות אזרחית: יום עיון לזכרו של פרופ' עמירם גונן
מכון ירושלים למחקרי מדיניות מקיים כנס לזכרו של פרופ' עמירם גונן ז"ל, שנפטר בשמחת תורה תשע"ט, 1 לאוקטובר 2018. הכנס יעמוד בסימן 'אקטיביזם אקדמי ואחריות אזרחית' ובמסגרתו יידונו סוגיות מתחומי חקר הגיאוגרפיה החברתית בארץ. דגש מיוחד יינתן לפועלו האזרחי החלוצי ופורץ הדרך של עמירם במגזר החרדי.
להרחבה
נוצרים וציונים - על יחסי הגומלין בין התנועה האוונגליסטית וישראל
האם ניתן לדבר על נצרות ציונית? מה הסיבה לעניין הגדול של הנוצרים האוונגליסטים, "ידידי ציון", במדינת ישראל? האם מדובר בקשר לעם, לדת היהודית, למורשת הדתית או לארץ? וכיצד החברה הישראלית והממסד השלטוני מתייחסים לתופעה?
כנס לזכרו של דניאל רוסינג, בשיתוף מרכז רוסינג לחינוך ודיאלוג
להרחבה
פורום רשויות 2#: מיזם תחבורה מקיימת בערי השרון | 10.1.19 | לעובדי רשויות מקומיות בתחום התחבורה
מיזם תחבורה מקיימת בערי השרון הוא פרויקט ראשון מסוגו הנערך בישראל, לו שותפות רשויות מקומיות בשרון, ארגוני מגזר שלישי, ושותפים מהאקדמיה. מטרת המיזם היא לסייע בצמצום השימוש ברכב הפרטי בישראל. במפגש יוצגו, בין היתר, תוצאות סקר בקרב מעל 4,000 תושבים מערי השרון. מיועד לעובדי רשויות מקומיות בנושאי תחבורה.
להרחבה
"והנגב לא ישקוט":מה הכשיל את נסיונות ההסדרה של ההתיישבות הבדואית בנגב?
ערב העיון לרגל השקת ספרו של עו"ד אליעד וינשל על סוגיית הבדואים בנגב, התקיים ב 25.12.18 במכון. שופט העליון אליקים רובינשטיין אמר שעל המדינה לנקוט מדיניות נחושה להסדרה, אך החברה הבדואית צריכה להבשיל לכך גם היא. סמנכ"לית המחקר במכון, ד"ר שרית בן שמחון, סקרה את מדיניות ההשתהות של מדינת ישראל והשפעותיה
להרחבה
כנס בחירות מוניציפאליות #2: מועמדות מדברות בחירות: 8.10.18
האמיצות והגיבורות: נשים ירושלמיות המתמודדות לראשונה או המנוסות במערכות הבחירות הירושלמיות, הגיעו לשתף ולדון בחוויותיהן. האירוע התקיים בשיתוף עם מרכז הצעירים בירושלים ובהנחיית העיתונאית נטעלי שם טוב.
.
להרחבה
השתתפו בכנס: תכנית הרכבל לעיר העתיקה, 5.9.18 | 17:00-20:00
מה פרטיה של תכנית הרכבל לעיר העתיקה? אילו אתגרים ואילו הזדמנויות היא מייצרת? בערב העיון נשמע חוות דעת שונות מפי אנשי מקצוע. הכנס במעמד מהנדס העיר מר שלמה אשכול. יוזמה משותפת של מכון ירושלים, החברה להגנת הטבע, התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל, הרשות לפיתוח ירושלים, משרד התיירות, רשות הטבע והגנים והמועצה לשימור אתרים
להרחבה
קידום הפיתוח הכלכלי של ירושלים: המעבדה לחידושים פיננסיים, 15.7.18
פיתוח כלים שיסייעו להגיע לאיזון כלכלי בירושלים; מיזם משותף של משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ומרכז מילקן לחדשנות של המכון. בין המומחים: פרופ' סטיבן גולדסמית', אוני' הרווארד, סגן ראש עיריית ניו-יורק לשעבר; הגב' לואיס סקוט, מומחית לניהול מוניציפלי וסמנכ"לית כספים לשעבר של עיריית שיקגו; מר מייקל קולטן, מומחה במימון במגזר הציבורי בבנק השקעות מורגן סטנלי.
להרחבה
בלבנו תמיד? - כנס "ימי ירושלים" הבינלאומי הרביעי
מכון ירושלים למחקרי מדיניות משתתף בכנס "ימי ירושלים" אודות מעמדה הלאומי, הבינלאומי והדתי של ירושלים מן המאה התשע-עשרה ועד ימינו, בתודעה ובמעשה
להרחבה
מכון ירושלים למחקרי מדיניות פתח את עונת הבחירות לראשות העיר
ביום שני ה-30.4.2018 נערך במכון ירושלים כנס השקת עונת הבחירות, שהתקיים בשיתוף מרכז צעירים ירושלים. חמש חוקרות של המכון הציגו מגמות שונות בירושלים, הקשורות לשינויים בדפוסי ההצבעה של תושבי ירושלים לקראת הבחירות לראשות העיר שיתקיימו בנובמבר הקרוב. החוקרות הן ד״ר מאיה חושן, שדיברה על דמוגרפיה בירושלים; מיכל קורח, שהציגה מגמות הגירה; אראלה גנן, שדיברה על התפתחויות בקיימות עירונית; תהילה ביגמן, שסקרה מגמות בקרב ערביי מזרח ירושלים; וימית נפתלי, שדנה בכלכלת ירושלים.
להרחבה
 הבא 1 2 3 4 5 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS