תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    אירועים   כנסים
אירועים
כנסים
חגיגות 40 למכון ירושלים
דוברים
הרשמה
כנסים
הצטרפו אלינו בכנס חגיגי: 40 שנות פעילות למכון ירושלים
"על חומותייך ירושלים הפקדתי חוקרים" | יום רביעי, ד' טבת תשע"ט | 12.12.18 | 9:00 - 16:00

בהשתתפות חוקרים, אישי ציבור, עיתונאים, תושבי ירושלים ויקירי המכון מימי קולק ועד היום.
להרחבה
פסטיבל מנופים מתארח במכון ירושלים: התערוכה מוארכת עד ה - 7 לדצמבר
מכון ירושלים מארח השנה את פסטיבל מנופים, במסגרת התערוכה המרכזית "נכסים". שלושה מיצגים יוצבו בחללי המכון והציבור מוזמן להתרשם בשעות הפעילות. "נכסים" תתקיים במספר מבנים ברחבי השכונה, בהם בתים פרטיים ומבני ציבור, ותחתור לתהליך רפלקסיבי על אודות טלביה, המוסדות והמבנים הקיימים בה. התערוכה תבקש לעמוד על הניגודים הקיימים בצופן הגנטי של השכונה מראשיתו ולהצביע על נקודות העיוורון המכשילות את שוכניה ומבקריה
להרחבה
כנס בחירות מוניציפאליות #2: מועמדות מדברות בחירות: 8.10.18
האמיצות והגיבורות: נשים ירושלמיות המתמודדות לראשונה או המנוסות במערכות הבחירות הירושלמיות, הגיעו לשתף ולדון בחוויותיהן. האירוע התקיים בשיתוף עם מרכז הצעירים בירושלים ובהנחיית העיתונאית נטעלי שם טוב.
.
להרחבה
השתתפו בכנס: תכנית הרכבל לעיר העתיקה, 5.9.18 | 17:00-20:00
מה פרטיה של תכנית הרכבל לעיר העתיקה? אילו אתגרים ואילו הזדמנויות היא מייצרת? בערב העיון נשמע חוות דעת שונות מפי אנשי מקצוע. הכנס במעמד מהנדס העיר מר שלמה אשכול. יוזמה משותפת של מכון ירושלים, החברה להגנת הטבע, התאחדות האדריכלים ובוני הערים בישראל, הרשות לפיתוח ירושלים, משרד התיירות, רשות הטבע והגנים והמועצה לשימור אתרים
להרחבה
קידום הפיתוח הכלכלי של ירושלים: המעבדה לחידושים פיננסיים, 15.7.18
פיתוח כלים שיסייעו להגיע לאיזון כלכלי בירושלים; מיזם משותף של משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ומרכז מילקן לחדשנות של המכון. בין המומחים: פרופ' סטיבן גולדסמית', אוני' הרווארד, סגן ראש עיריית ניו-יורק לשעבר; הגב' לואיס סקוט, מומחית לניהול מוניציפלי וסמנכ"לית כספים לשעבר של עיריית שיקגו; מר מייקל קולטן, מומחה במימון במגזר הציבורי בבנק השקעות מורגן סטנלי.
להרחבה
בלבנו תמיד? - כנס "ימי ירושלים" הבינלאומי הרביעי
מכון ירושלים למחקרי מדיניות משתתף בכנס "ימי ירושלים" אודות מעמדה הלאומי, הבינלאומי והדתי של ירושלים מן המאה התשע-עשרה ועד ימינו, בתודעה ובמעשה
להרחבה
מכון ירושלים למחקרי מדיניות פתח את עונת הבחירות לראשות העיר
ביום שני ה-30.4.2018 נערך במכון ירושלים כנס השקת עונת הבחירות, שהתקיים בשיתוף מרכז צעירים ירושלים. חמש חוקרות של המכון הציגו מגמות שונות בירושלים, הקשורות לשינויים בדפוסי ההצבעה של תושבי ירושלים לקראת הבחירות לראשות העיר שיתקיימו בנובמבר הקרוב. החוקרות הן ד״ר מאיה חושן, שדיברה על דמוגרפיה בירושלים; מיכל קורח, שהציגה מגמות הגירה; אראלה גנן, שדיברה על התפתחויות בקיימות עירונית; תהילה ביגמן, שסקרה מגמות בקרב ערביי מזרח ירושלים; וימית נפתלי, שדנה בכלכלת ירושלים.
להרחבה
כנס: דת, פוליטיקה וניהול מקומות קדושים | 1.5.18
במלאת חמש שנים לפטירתו של פרופ' יעקב בר-סימן-טוב (ברסי), מכון ירושלים למחקרי מדיניות מזמין אתכם ליום עיון בנושאי דת, פוליטיקה וניהול מקומות קדושים. בכנס נעסוק בצרוף הירושלמי המיוחד של דת, פוליטיקה, כלכלה, נדל"ן ומקום קדוש.
להרחבה
59% מהחרדים לא שוללים אפשרות שבנם ילמד בישיבה המגישה לבגרות- היכנסו לסיכומי הכנס בנושא
תוצאות הסקר השלם הוצגו בכנס "מגמות שינוי בחינוך החרדי" אשר הציג שני מחקרים חדשים שעוסקים בשינויים במערכת החינוך הפורמלי במגזר החרדי: חוויות ומסקנות ממיזם "מפקחים כותבים", וממצאי סקר אודות תפיסות על לימודי חול והגשה לבגרות בישיבות תיכוניותהכנס התקיים בתמיכת פדרציית ניו יורק.
להרחבה
כנס: ירושלים - 100 שנים של הישגים והחמצות
הכנס התקיים ב 27.11.17 בשעות 9:30-16:00, בשיתוף קרן נאומן לקידום החירויות.
להרחבה
 הבא 1 2 3 4 5 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS