מזל טוב! זו בת! איך קוראים לה? אם היא נולדה בשנת 2016 בירושלים, יש סיכוי טוב ששמה היה שֹרה, מפני שזה היה השם הנפוץ ביותר בקרב בנות יהודיות בשנה זו, בה 232 בנות שזכו להיקרא בשם זה. בשונה מבירושלים, השם הנפוץ ביותר בישראל היה תמר, והשם שרה הגיע בישראל למקום השמיני (בקרב הבנות המוסלמיות בישראל היה השם הנפוץ ביותר מרים).

בערים הגדולות האחרות בישראל ניתן לראות כי שם פופולארי עבור בנות יהודיות היה מאיה,  שהגיע למקום הראשון בתל-אביב, חיפה, ראשון-לציון ובאר-שבע, בעוד שבירושלים היה השם מאיה היה פחות פופולארי והגיע למקום ה-31 בלבד ברשימת השמות הנפוצים עבור בנות. 

 
עשרת השמות הנפוצים הנוספים מלבד שרה, שניתנו לבנות בירושלים בשנת 2016 היו אסתר (223 בנות), תמר ואיילה (204 לכל שם), יעל (181), חנה (176), אביגיל, רבקה ומרים (171 לכל שם) וחיה (157). בישראל השמות הנפוצים לבנות היו, כאמור, תמר, ולאחריה נועה, אביגיל, מאיה ויעל. בתל-אביב היו השמות הנפוצים לאחר מאיה היו אלה, ליה, אמה ויובל. בחיפה, לאחר מאיה היו השמות הנפוצים אביגיל, איילה, יעל ורומי. גם ביישובים המרכזיים הסובבים את ירושלים ניתן לראות כי השם שרה היה פופולרי בשנת 2016, והיה השם הנפוץ ביותר לבנות יהודיות ביישובים בעלי אחוז גבוה של אוכלוסייה חרדית, דוגמת בית שמש, ביתר עילית ומודיעין עילית. השם הפופולארי במודיעין מכבים רעות ובמעלה אדומים היה טליה ובגבעת זאב היה השם הנפוץ לבנות היה נועה. 
 
בטור הבא – שמות הבנים