הישארו מעודכנים

  סגור

  אהוד פראוור

  ראש צוות חברה ואוכלוסיות

  אהוד פראוור

  ראש צוות חברה ואוכלוסיות

  אהוד (אודי) פראוור הצטרף למכון ירושלים כמנהל צוות חברה ואוכלוסיות ביוני 2021, לאחר קריירה ענפה בשירות הציבורי.

  פראוור החל את דרכו הציבורית בחיל החינוך שם כיהן במגוון תפקידים, האחרון שבהם כסגן קצין חינוך ראשי. לאחר שהשתחרר מהצבא בדרגת אל"מ, שימש פראוור כשליח חינוך מרכזי של הסוכנות היהודית בצפון אמריקה וכמנהל הגימנסיה העברית בירושלים.

  בשנת 2004 מונה לסגן ראש המטה לביטחון לאומי וריכז את עבודת המל"ל בנושאים הקשורים בחוסן לאומי ובירושלים. במסגרת תפקיד זה היה פראוור בין השותפים להקמת רשות השירות הלאומי-אזרחי.

  בשנת 2006 הפכה היחידה שתחת ניהולו במועצה לביטחון לאומי, לאגף במשרד ראש הממשלה, ופראוור מונה לתפקיד ראש האגף לתכנון מדיניות. לימים, האגף שינה שמו ופראוור מונה לסמנכ"ל ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה. במסגרת 12 שנות עבודתו במשרד ראש הממשלה, השפיע על גישת התכנון של הממשלה, עסק בהטמעת מתודולוגיות של שיתוף ציבור, פיתח את מנגנוני המדידה של הפעילות הממשלתית, ריכז את עבודת הממשלה עם ערבים אזרחי ישראל ועם האוכלוסייה הבדואית, ריכז את עבודת הממשלה עם יוצאי אתיופיה, עסק בהבניית ממשק היחסים בין הממשלה למגזר השלישי וניהל היבטי משילות בתהליך הצטרפות ישראל לארגון ה- OECD.

  בשנים 2017-2018 שימש פראוור כממלא מקום נציב שירות המדינה. לאחר פרישתו משירות המדינה שימש כיו"ר מועצת מרכז שז"ר וכעמית בכיר בארגון מעוז.

  פראוור הוא בעל תואר בוגר בחינוך והיסטוריה של עם ישראל ותואר מוסמך בחינוך, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא תושב מבשרת ציון, נשוי ללאה ואב לשלושה.

  תחומי התמחות

  • אוכלוסייה וחברה
  • מחקרי מדיניות
  • ממשל
  • שיתוף ציבור
  • תכנון אסטרטגי