תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    חדשנות וכלכלה  
חדשנות וכלכלה
חדשנות וכלכלה
אודות מחקרי החדשנות והכלכלה במכון ירושלים
מחקרים אודות חדשנות, צמיחה ויזמות התקיימו במכון ירושלים מאז 1984, במאמץ להמשיג ולזהות מדיניות ציבורית ראויה כדי להביא לידי רמות גבוהות של צמיחה תעשייתית וטכנולוגית. בשנת 2014 חברה קרן מילקן אל מכון ירושלים והוקם מרכז מילקן לחדשנות המטפל בנושאי מימון, כלכלה וחדשנות.
להרחבה
תכנית הפעילות- שנת 2017
תכנית הדגל השנתית היא תכנית העמיתים, המובילה בישראל בתחום הפיננסים והכלכלה. בנוסף נעסוק השנה בשיתוף פעולה עם המשרד להגנת הסביבה בגיבוש אסטרטגיה לחיזוק השימוש בטכנולוגיות ירוקות בבניית בתים ומשרדים וכן בשיתוף הפעולה עם מדינת קליפורניה הבונה פלטפורמה לפיתוחים טכנולוגיים- סביבתיים.
להרחבה
יוזמת החדשנות קליפורניה-ישראל- מימון פתרונות גלובלים
מטרת היוזמה היא להתגבר על חסמים בינלאומיים לצמיחה כלכלית וביטחון על ידי שילוב של החוזקות של ישראל (אומת הסטארטאפ) וקליפורניה (the scale - up state), על ידי מינוף יוזמות משותפות בתחום של ניהול מים, שירותי בריאות , טכנולוגיות בחקלאות, יעילות אנרגטית, ואבטחה מקוונת.
להרחבה
כנס הבוגרים של תכנית העמיתים של מרכז מילקן לחדשנות
בשקט בשקט, טווה בשנים האחרונות מרכז מילקן לחדשנות רשת אנושית איכותית של צעירים שנלקחים מהאקדמיה לתפקידי מפתח רגישים במשרדים ממשלתיים. שם, במשך שנה, כל אחד בתחומו מפתח מחקר חדשנות פיננסי המאפשר לפתור אתגרים המעסיקים את המשרד הממשלתי בו שובץ.
להרחבה
פרויקט SPREE
פרויק Servicizing Policy for Resource Efficient Economy) SPREE) הינו פרויקט תלת שנתי תחת תוכנית הסביבה של האיחוד האירופאי (FP7), אשר החל ביולי 2012 והסתיים ביוני 2015. מטרת הפרויקט הינה עיצוב חבילות מדיניות לצורך השגת צריכה ברת-קיימא, המתאפיינת במעבר מרכישת מוצרים לצריכה של שירותים, בשלושה סקטורים. בפרויקט לוקחים חלק 10 שותפים אקדמאיים וקובעי מדיניות מ-7 מדינות שונות
להרחבה
מחזור 2017-18 של תכנית ההכשרה של עמיתי מרכז מילקן לחדשנות
מחזור העמיתים 2017-2018 נפתח ב-15 לאוקטובר בשבוע הכשרה אינטנסיבי ולאחריו העמיתים ישתלבו במשרדי הממשלה השונים
להרחבה
1 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS