תרומות בלוג צור קשר English
מכון ירושלים ללימודי ישראל
דף הבית    פרסומים   חדשנות וצמיחה
פרסומים
ירושלים
סביבה וקיימות
ניהול הסכסוך
חדשנות וצמיחה
חיפוש במאמרים
חדשנות וצמיחה
תוצאות 1 - 10 מתוך 26 לחדשנות וצמיחה
דו"ח מחקר: תעשיית הביוטכנולוגיה בירושלים
מזה מספר שנים מהווה ירושלים מוקד לתעשיית מדעי החיים. לירושלים חוזקות רבות המבססות אותה כעיר בעלת יתרון תחרותי משמעותי בפיתוח תעשיית מדעי החיים, ומכאן פיתוח אשכול תעשייתי עתיד לספק לעיר יתרון תחרותי אשר יבוא לידי ביטוי בצמיחת מואצת של הסקטור.

להורדה
להרחבה
הנגשת הון לאוכלוסיות מוחלשות בישראל
בשנת 2014 כינס מרכז מילקן לחדשנות מעבדה לחידושים פיננסיים שעסקה בבניית מנגנונים להכלה פיננסית. כהמשך למעבדות קודמות שהתמקדו בהקלת החסמים להון ובקבלת מימון ליזמים ועסקים קטנים ובינוניים, התייחסה המעבדה הנוכחית לצורכי האוכלוסיות העניות והמוחלשות בישראל. המעבדה התקיימה בירושלים והשתתפו בה יותר מ-50 קובעי מדיניות.

להורדה
להרחבה
לקראת דיור בר השגה בישראל
ישראל סובלת מכּשלים חמורים בשוק הדיור. העלייה הניכרת במחירי הדיור בחמש השנים האחרונות, גבוהה מן העלייה בהכנסה הממוצעת למשק-בית. אין היצע מספק של דירות להשכרה או לרכישה, ומשפחות רבות אינן עומדות בתחרות ששוק הדיור הנוכחי מייצר. בעיית הדיור מורכבת למדי. היא כוללת סוגיות שעניינן מדיניות הדיור, הבנקאות וההלוואות, כמו גם הצורך בפיתוח תכניות חדשות. כדי להסיר את החסמים, אין די בהגדלת ההשקעות בתחום הדיור. יש גם לפתח שותפויות פרטיות- ציבוריות שיעשו שימוש בהון פרטי למינוף המימון הציבורי. הפתרון טמון בהרכבת "ערכת-כלים" תכלול יישומים חדשניים של כלים פיננסיים מהימנים, ובאימוץ גישות שישלבו בין תחומי השוק, קהילה והמדיניות, ויגשרו על הפער בין הוצאות הדיור לבין ההיצע הנתון. גורמים שונים, וביניהם הממשלה, עיריות ומועצות, קבוצות קהילתיות, יזמים ומשקיעים, הציעו יוזמות שונות שמטרתן להגדיל את היצע הדירות וכך להוזיל את מחירי הדיור. יוזמות אלו יושמו, לפחות בתחומי הקהילה, בפרויקטים שונים שאיחדו מימון פילנתרופי עם משקיעים ממוקדי-מטרה המנסים לגבור על המורכבות ועל העלויות הגבוהות הכרוכות בפיתוח היוזמה. יחד עם זאת, ישראל זקוקה לפתרונות פיננסיים ישימים הניתנים לפריסה רחבה, שיתגברו על היעדר היצע של יחידות-דיור. המפתח להצלחה בתחום זה, הוא קיימוּת ומִדרגיוּת.

להורדה
להרחבה
פרויקט SPREE
פרויקט Servicizing Policy for Resource Efficient Economy) SPREE) הינו פרויקט תלת שנתי תחת תוכנית הסביבה של האיחוד האירופאי (FP7), אשר החל ביולי 2012 ועתיד להסתיים ביוני 2015. מטרת הפרויקט הינה עיצוב חבילות מדיניות לצורך השגת צריכה ברת-קיימא, המתאפיינת במעבר מרכישת מוצרים לצריכה של שירותים, בשלושה סקטורים. בפרויקט לוקחים חלק 10 שותפים אקדמאיים וקובעי מדיניות מ-7 מדינות שונות
להרחבה
פיתוח כלכלי-אזורי של הגליל: אסטרטגיות לפיתוח אשכול מדעי החיים
פיתוח כלכלי-אזורי הוא חלק מסדר היום של קובעי מדיניות ברחבי העולם. האתגר המרכזי בפיתוח כלכלי-אזורי הוא עיצובן של חבילות מדיניות יעילות אשר תובלנה לשגשוג כלכלי וחברתי ברמה האזורית. לשם כך נדרשת מתודולוגיה סדורה וברת יישום. מדינת ישראל, המשרד לפיתוח הנגב והגליל וגורמים נוספים שמו להם מטרה לקדם פיתוח אזורי-כלכלי של הגליל.

להורדה
להרחבה
השתלבות אקדמאים חרדים בעבודה
מחקר חדש של מכון ירושלים שנערך עבור משרד התמ"ת, בדק את הצלחתם של החרדים במציאת עבודה בתום לימודיהם, ואת יחסו של שוק העבודה כלפיהם. דגש ניתן לכמות התשובות ממעסיקים, משך חיפוש העבודה, גובה השכר שהוצע וכיו"ב.

להורדה
להרחבה
מדיניות מחקר ופיתוח ממוקדת — פרויקט של האיחוד האירופי (TARGET)
מטרת המחקר היא ליצור מודל לניהול תהליך ההשקעה בתחום עדיפות נבחר של מחקר ופיתוח. צוות המכון שותף במחקר בינלאומי זה הנערך בשיתוף פעולה עם חמש מדינות נוספות: צרפת, סקוטלנד, ליטא, סלובניה וגליציה )ספרד( הצוות מתמקד בחקר ההשקעה של ישראל במחקר ופיתוח בביוטכנולוגיה, וכן בתהליכי ניהול מדיניות אסטרטגיים.
להרחבה
מחקר להערכת תכניות לעידוד שיתופי פעולה בינלאומיים במו"פ
המחקר נועד לבחון את הערך המוסף של תכניות לעידוד שיתופי פעולה בינלאומיים במחקר ופיתוח תעשייתי. במסגרתו נבחנים, בין היתר, יעדי המדינה בהצטרפות לתכניות שיתופי הפעולה, נבחנות הציפיות של החברות הישראליות המשתתפות בתכניות אלו והחסמים העומדים בפניהן, הרווחים הטכנולוגיים והעסקיים שהחברות מפיקות מהשתתפותן בתכניות ותרומתן לביצועים העסקיים של החברות ולתעסוקה.

להורדה
להרחבה
חרדים לעתידם: עמדות וחסמים ביחס ללימודים גבוהים במגזר החרדי, 2008
מחקר זה בוחן את עמדות הציבור החרדי כלפי האפשרות לרכוש השכלה אקדמית ועומד על החסמים המונעים מצעירים חרדים להשתלב במסלולי לימוד שונים. המחקר יוצר גם בסיס נתונים ראשון מסוגו, שנועד לסייע למקבלי ההחלטות לגבש כלים מתאימים שיאפשרו לציבור החרדי, לגווניו השונים, לרכוש השכלה גבוהה ואיכותית. המחקר מאתר ובוחן את תחומי ההכשרה והתעסוקה הקיימים ומאתר מנועי צמיחה חדשניים שיתאימו לציבור החרדי ויאפשרו לו לרכוש השכלה אקדמית ותעסוקה ראויה.
הורד תקציר המאמר
להורדה
להרחבה
תכנית מחדשים - אסטרטגיית חדשנות אזורית לעידוד צמיחה בירושלים, 2007
פרויקט מחדש"ים הינו פרויקט אזורי לקידום חדשנות ויצירתיות בירושלים וסביבתה (J-RIS). מטרתו של הפרויקט היא לגבש תכנית אסטרטגית מבוססת ומוסכמת, לעידוד צמיחה בירושלים, המושתתת על חדשנות וזאת על-ידי שיתוף פעולה נרחב בין כל הגורמים השותפים לתהליך החדשנות (תעשיינים ויזמים, אנשי שלטון מקומי, אקדמיה, אנשי רוח ומנהלי מוסדות בעיר). הפרויקט ממומן על ידי האיחוד האירופי כחלק מהתכנית השישית אשר שמה לה למטרה לעודד חדשנות וצמיחה באירופה ובשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים.

להורדה
להרחבה
 הבא 1 2 3 
חיפוש מתקדם
©כל הזכויות שמורות למכון ירושלים לחקר ישראל תנאי שימוש יעוץ על ידי InTv.co.il בניית אתרים ICS