הישארו מעודכנים

  סגור

  ד"ר שרית בן שמחון-פלג

  סמנכ"ל מחקר

  ד"ר שרית בן שמחון-פלג

  סמנכ"ל מחקר

  ד"ר שרית בן שמחון-פלג הצטרפה למכון ב-2018 כסמנכ"לית המחקר. קודם להצטרפותה למכון היא עבדה כחוקרת ומנהלת תכנית בתחום הממשל ביחידה לפיתוח מודלים של משילות משולבת במכון ון ליר שבירושלים, הובילה תהליכי פיתוח של פרויקטים חדשים במרכז להעצמת האזרח ושימשה כיועצת לתהליכי שיתוף בין מגזריים. שרית הייתה אחראית מדידה והערכה ביד הנדיב בין 2014-2016. ניהלה את בית הספר לממשל ולמדיניות ע"ש הרטוך שבאוניברסיטת תל אביב ופיתחה את התכנית האקדמית של ממשק- יישום מדע בממשל.

  שרית היא ממייסדי מכון החשיבה "שחרית", וחברה בוועד המנהל של המכללה החברתית-כלכלית. בנוסף, היא חברה בוועדה האקדמית של קרן שלם (העוסקת בפיתוח שירותים לאנשים עם מוגבלות שכלית- התפתחותית) וזמרת במקהלת "מעבר לקול"- מקהלה משולבת של זמרים בעלי מוגבלות שיכלית-התפתחותית ואנשים מהקהילה הרחבה.

  לשרית תואר ראשון במדע המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ותואר דוקטור במדע המדינה מאוניברסיטת אוקספורד שבאנגליה. עבודת הדוקטור שלה עוסקת בשאלת הצידוק של זכויות אדם אוניברסליות בעולם רב-תרבותי. בוגרת תכנית העמיתים של מרכז השל למנהיגות סביבתית וחוקרת בתחומי המדיניות, המשילות והדמוקרטיה ההשתתפותית, פילנטרופיה ומגזר שלישי.

  תחומי התמחות

  • מחקרי מדיניות
  • משילות ודמוקרטיה
  • פילנתרופיה וחברה אזרחית