הישארו מעודכנים

  סגור
  18 אוגוסט

  | 2022 | 09:00

  יום עיון למפקחי משרד החינוך של ירושלים בנושא "ירושלים – נתונים ומגמות"

  • למוזמנים בלבד
  • מכון ירושלים למחקרי מדיניות, רד"ק 20
  • למוזמנים בלבד
  • מכון ירושלים למחקרי מדיניות, רד"ק 20
  יום עיון למפקחי משרד החינוך של ירושלים בנושא "ירושלים – נתונים ומגמות"

  ב-18.08.22 נערך במכון ירושלים למחקרי מדיניות יום עיון למפקחי משרד החינוך של מחוז מנהלת חינוך ירושלים (מנח"י). במסגרת יום העיון הוצגו נתונים ומגמות שונות המתרחשות הן במזרח והן במערב העיר, במטרה להרחיב את ארגז הכלים של הפיקוח בעיר.


  בתחילת היום יפה מור-ישר, מפקחת מחוז מנח"י נשאה דברי פתיחה ולאחר מכן ד"ר דוד קורן, מנכ"ל המכון, סקר את המגמות, האתגרים וההזדמנויות של העיר ירושלים לאור נתונים עדכניים.

   

  בהמשך היום, נערכו דיונים בקבוצות עבודה של מפקחי מזרח ומערב העיר, כאשר כל קבוצה התמקדה בנתונים ובמחקרים הרלוונטיים.

   יאיר אסף-שפירא, ראש צוות מידע ונתונים, הוביל את קבוצת העבודה שעסקה במערב העיר יחד עם עומר יניב, חוקר בצוות. יאיר ועומר הציגו סקירת עומק של נתונים ייחודיים על גילי 0-18, לפי חלוקה ושכונות ודנו בתובנות העולות מהנתונים.

  בקבוצת העבודה שעסקה במזרח העיר, חוקרי המכון הציגו תובנות חדשות משולחן המחקר בנושאים שונים הנוגעים למזרח העיר. בן אברהמי, עמית מחקר במכון, הציג את מחקרו על תחום החינוך ברשתות החברתיות במזרח ירושליםנטע פורזיקי, חוקרת בצוות כלכלה וחדשנות, הציגה את התובנות שעולות ממחקרה בנושא הון אנושי בקרב צעירים וצעירות במזרח ירושלים ודיברה על האופן שבו לימודים לבגרות ישראלית מסייעים בכניסה לעולם התעסוקה וההשכלה הגבוהה. מליחה זגייר, חוקרת בצוות חברה ואוכלוסיות, הציגה את המחקר העוסק בהתפתחות הילד במזרח העיר

   

   

  לסיכום היום, הקבוצות התכנסו יחדיו להרצאתו של ד"ר אמנון רמון בנושא ההיסטוריה של החינוך במזרח העיר ומחקרו העוסק בקשר בין החינוך הציבורי לפרטי. 


  מטרתו של יום העיון, שעסק בנתונים ומגמות במגזרים השונים ובתחומים מגוונים הקשורים לעיר ירושלים, הייתה לספק למפקחי משרד החינוך סקירה רחבה וכללית על העיר ובפרט על מערב ומזרח ירושלים. המכון מייחס חשיבות עליונה לקיום ימי עיון מקצועיים מסוג זה ושיתופי פעולה נוספים בין חוקרי המכון לבין הגורמים המקצועיים שאמונים על הפדגוגיה במחוז העיר ירושלים, שכן הם מקדמים את מערכת החינוך ואת העיר ירושלים בכלל.