הישארו מעודכנים

  סגור

  תיירות בירושלים

  ירושלים- גורם המשיכה המרכזי עבור תיירים

  2012 - היום
  |
  סוג מחקר: מחקרי מדיניות

  תעשיית התיירות בירושלים מהווה את אחד מעמודי התווך של הפעילות הכלכלית בעיר, שחשיבותהּ ההיסטורית-דתית הופכת אותה לאבן שואבת עבור תיירים וצליינים מרחבי העולם. במסגרת עבודת המכון, בוחנים חוקריו את פעילות תעשיית התיירות בעיר על מאפייניה.

  ירושלים בכלל והעיר העתיקה בפרט מהוות את גורם המשיכה המרכזי עבור תיירים המבקרים בישראל, ואתרי התיירות בעיר העתיקה וסביבותיהּ, דוגמת הכותל המערבי, כנסיית הקבר, הר הזיתים והויה דולורוזה זוכים למיליוני מבקרים כל שנה.

  החל משנת 2012 החל המכון לבצע מעקב אחר הפעולות שנעשו על ידי הרשות לפיתוח ירושלים והמשרד לירושלים ומורשת במסגרת תוכניות החומש מרום (2016-2012) והיובל (2021-2017). זאת על מנת לסייע להגדיל, לייעל ולפתח את תעשיית התיירות בירושלים, תוך שימוש בנתונים, עריכת מחקרי עומק והערכה, עריכת סקרים והשוואה עם ערי תיירות נוספות בעולם. במהלך שנים אלו נחקרו מגוון נושאים, דוגמת גודש באתרי תיירות בעיר ודרכים להקלתו, בחינת פוטנציאל של קהלי יעד חדשים לעיר, התיירות במטרופולין ירושלים, השפעת אירועים ביטחוניים על התיירות לעיר, הגידול בפעילות השכרת הדירות לתיירים ועוד.

  פרסומים
  לכל הפרסומים

  התיירות בירושלים: תמונת מצב לקראת סיום תוכנית היובל

  פרסום מס' 569

  2021 | מחברים: עומר יניב...

  ביוני 2016 התקבלה בממשלה החלטה 1483, שעניינה גיבוש תוכנית היובל לפיתוחה הכלכלי של ירושלים. בהחלטה נקבע כי התוכנית תבוצע בין השנים 2021-2016 ותפעל לחיזוק כלכלת ירושלים בארבעה תחומים: אקדמיה ו...

  אינדיקטורים לתיירות בירושלים – נתוני 2019

  פרסום מס' 539

  2020 | מחברים: ישראל (לוליק) קמחי, עומר יניב...

  דו"ח אינדיקטורים לתיירות בירושלים מסכם את פעילות תעשיית התיירות בירושלים לשנת 2018 .הדו"ח סוקר את מספר המבקרים והתיירים שהגיעו לעיר בשנה זו בהשוואה לשנים קודמות, כמו גם מגמות נוספו...

  אינדיקטורים לתיירות בירושלים – נתוני 2018

  פרסום מס' 508

  2019 | מחברים: ישראל (לוליק) קמחי, עומר יניב...

  נכסים להשכרה לתיירים לטווח קצר בישראל ובעולם - תמונת מצב ואפשרויות הסדרה

  פרסום מס' 512

  2019 | מחברים: עומר יניב, ישראל (לוליק) קמחי...

  ניהול עומסים באתרי תיירות בעולם

  המלצות מתוך דו״ח תיירות עולמי. פורסם במסגרת תוכנית מרום: ליווי, פיתוח ידע, מעקב, הערכה ומחקר

  2013 | מחברים: ישראל (לוליק) קמחי, עומרי גסטר, ליאור רגב...