הישארו מעודכנים

  סגור

  מאגרי נתונים על ירושלים

  נתונים סטטיסטיים

  1982 - היום
  |
  סוג מחקר: מחקרי נתונים

  הבסיס למדיניות הוא נתונים סטטיסטיים אמינים, עדכניים ורלוונטיים. מכון ירושלים מחזיק מאגר נתונים רחב, ומנגיש אותו לקובעי המדיניות ולקהל הרחב.
  השנתון הסטטיסטי לירושלים הוא המקור הרשמי לנתונים סטטיסטיים על ירושלים. השנתון מרכז נתונים על ירושלים ממגוון מקורות, ובראשם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ועיריית ירושלים. השנתון מתפרסם ברציפות משנת 1982, ונמצא בשימוש של קובעי מדיניות ברמה הלאומית, העירונית והשכונתית: אנשי עירייה, חוקרים, סטודנטים, וכל מי שמתעניין בעיר. השנתון מכיל לוחות וגרפים ובהם נתונים עדכניים על: שטח, אקלים, אוכלוסייה, הגירה, רמת חיים, עבודה, תעשייה, שירותים, בינוי, תחבורה, תיירות, חינוך, תרבות וספורט, בריאות, רווחה, תקשורת, סדר ציבורי, דת, תקציב עירוני ועוד. השנתון מתורגם לאנגלית, והחל מ-2016 גם לערבית. החל משנת 2017 יוצא השנתון המלא בגירסה אינטרנטית.

  חברי ועדת ההיגוי של השנתון: ישראל קמחי, גרשון בינט, יהושע בירוטקר, אוליביה בלום, פרופ' סרג'יו דלה פרגולה, אורן הלר, בנימין וייל, ד"ר אחמד חליחל, פנינה צדקה, ניצה (קלינר) קסיר, גיל ריבוש, אריאלה רג'ואן, אבנר סעדון.


  על נתונייך ירושלים – מצב העיר ומגמות שינוי, הוא פרסום הרואה אור מדי שנה, החל משנת 1995. על נתונייך ירושלים משרטט תמונה עדכנית ותמציתית של המציאות המורכבת של ירושלים ושל מגמות השינוי במגוון רחב של נושאים: אוכלוסייה, תעסוקה, חינוך, בינוי, תיירות ועוד. בעוד שהשנתון כולל בעיקר טבלאות (לוחות) נתונים, על נתונייך כולל גם טקסט המתאר את המצב והמגמות, כפי שעולים מהנתונים. הפרסום רואה אור גם באנגלית ובשנת 2019, לראשונה, תורגם אף לערבית.

  טור ובלוג סטטיסטי - מאז שנת 2007 מפרסם המכון טור סטטיסטי שבועי העוסק בכל שבוע בנושא אחר, כאשר בכל טור כותב אחד מחוקרי המכון על נושא הקרוב לליבו, ומדגיש זווית הנראית לו מעניינת. כך יוצא שהטורים נוגעים בנושאים מגוונים מאוד, אך תמיד מביאים את הנתונים, ברוח המשפט הידוע "ללא נתונים, אתה פשוט עוד אדם עם דעה". הטור מתפרסם בעיתון מקומי, ובמקביל בבלוג המכון. לאורך השנים התפרסמו הטורים בעיתונים "כל העיר, "זמן ירושלים" ומוסף "In Jerusalem " של ג'רוזלם פוסט. הטורים החלו להתפרסם ביוזמתה של ד"ר מאיה חושן, שבהתחלה גם כתבה וערכה, ולאורך השנים התחלפו העורכים. כיום יאיר אסף-שפירא עורך את הטור ואת הבלוג. הכתיבה על נושא שלא קשור בהכרח לעבודה השוטפת נותנת לכותב הזדמנות לחקור נתונים שאינו עוסק בהם בדרך כלל, או למצוא מקורות נתונים חדשים.

  פרסומים
  לכל הפרסומים

  על נתונייך ירושלים - 2021

  פרסום מספר 563

  2021 | מחברים: מיכל קורח, ד"ר מאיה חושן...

  הפרסום ׳על נתונייך ירושלים: מצב קיים ומגמות שינוי׳ משרטט תמונה עדכנית של ירושלים במגוון רחב של נושאים ביניהם אוכלוסייה, תעסוקה, חינוך, בינוי ותיירות. הפרסום נועד להנגיש לקהל הקוראים את עיקרי...

  על נתונייך ירושלים - 2020

  מצב קיים ומגמות שינוי - פרסום מס' 530

  2020 | מחברים: מיכל קורח, ד"ר מאיה חושן...

  הפרסום "על נתונייך ירושלים: מצב קיים ומגמות שינוי" לשנת 2020, משרטט תמונה עדכנית של ירושלים במגוון רחב של נושאים ביניהם אוכלוסייה, תעסוקה, חינוך, בינוי ותיירות. הפרסום נועד להנגיש ...

  על נתונייך ירושלים - 2019

  מצב קיים ומגמות שינוי

  2019 | מחברים: מיכל קורח, ד"ר מאיה חושן...

  שנתון סטטיסטי לירושלים - 2019

  שנתון מס' 33

  2019 | מחברים: ד"ר מאיה חושן, יאיר אסף-שפירא, עומר יניב, נטשה וול...

  על נתונייך ירושלים- מצב קיים ומגמות שינוי 2014

  פרסום מס' 437

  2014 | מחברים: מיכל קורח, ד"ר מאיה חושן...

  שותפים